MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Що шукала харківська міліція в помешканні Петра Матвієнка?Климент’єва “спіймали на гачок” цікавою інформацією – розслідування колег-журналістівГенпрокуратура заявила, що в неї немає підстав займатися справою про зникнення харківського журналіста«Репортери без кордонів» закликають передати справу Климентьєва ГенпрокуратуріДобкін вважає, що справі Климентьєва приділяють забагато увагиСправа Климентьєва приречена, як і справа ГонгадзеМогильов говорить, що журналіст загинув. Мабуть, через міліціюМіжнародні журналістські організації стурбовані зникненням Василя КлиментьєваОбращение харьковских журналистов в связи з исчезновением Василия КлиментьеваУ Харкові зник редактор газети, яка викривала свавілля чиновниківСправа Климентьєва – заступник головного редактора налаштований песимістичноСлідчий КольчикЕКСПРЕС-ОГЛЯД ЗАКОНОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ Бюлетень № 2 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 08.12.2014 – 12.12.2014 (друга частина)Помер Віталій Шевченко – журналіст, учасник українського національно-демократичного рухуПереслідування громадянського суспільства в Україні в 2011 роціПолітичні переслідування в сучасній УкраїніПолітичні переслідуванняПрипиніть політичні переслідування!ТСК з питань цензури стурбована поганим захистом свідків у справах, пов’язаних з діяльністю журналістівЗВІТ ХАРКІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ ГРУПИ ПРО ДОТРИМАННЯ УКРАЇНОЮ КОНВЕНЦІЇ ООН ПРОТИ КАТУВАНЬ ТА ІНШИХ ЖОРСТОКИХ, НЕЛЮДСЬКИХ АБО ПРИНИЖУЮЧИХ ГІДНІСТЬ ВИДІВ ПОВОДЖЕННЯ І ПОКАРАННЯ. Квітень 2007

У справі про зникнення журналіста Климентьєва залишилося 4 версії

21.10.2010    джерело: www.unian.net
За словами заступника генпрокурора, з чотирьох версій, які залишилися, є одна, яку керівник слідчо-оперативної групи Валерій Легецький вважає пріоритетною. Втім, п. Пшонка не уточнив, про що йдеться

У справі про зникнення головного редактора харківської газети "Новий стиль" Василя Климентьєва залишилося чотири версії.  Про це сьогодні на прес-конференції у Харкові заявив заступник генерального прокурора Віктор Пшонка.

За його словами, слідство відкинуло версії про викрадення В. Климентьєва заради викупу, нещасний випадок на воді, ДТП і вбивство журналіста в результаті розбійного нападу.

В. Пшонка додав також, що з чотирьох версій, які залишилися, є одна, яку керівник слідчо-оперативної групи Валерій Легецький вважає пріоритетною. Втім, заступник генпрокурора не уточнив, про що йдеться. Він зазначив лише, що серед версій, які продовжує відпрацьовувати слідство, є й версія про зникнення журналіста у зв’язку з професійною діяльністю. Пізніше прокурор Харківської області Геннадій Тюрин додав, що слідство відпрацьовує і версію, пов’язану з інсценуванням викрадення В. Климентьєва.

Крім того, В. Пшонка повідомив, що слідство оголосило у розшук колишнього працівника правоохоронних органів Андрія Козира, який за кілька днів до зникнення разом з В.Климентьєвим і його заступником Петром Матвієнком виїжджав на Печенізьке водосховище, щоб сфотографувати дачу начальника Державної податкової адміністрації у Харківській області Станіслава Денисюка. "Свідчення цієї людини можуть бути дуже важливі, у слідства до нього багато питань", - додав В. Пшонка.

Коментуючи обшук у квартирі П.Матвієнка, заступник генерального прокурора зазначив, що обшук був проведений "на законних підставах".

В.Пшонка підкреслив, що П.Матвієнко відмовився добровільно видати слідству предмети, що відносяться до справи В.Климентьєва. Зокрема, слідство цікавив фотоапарат, яким проводилася зйомка дачі С.Денисюка. "Вам запропонували їх видати, Ви не видали", - сказав В. Пшонка, звертаючись до П.Матвієнка, який поставив питання про законність обшуку.

В. Пшонка повідомив, що сьогодні на нараді була надана інформація про хід слідства і був затверджений новий план слідчих дій. Крім того, заступник генпрокурора відзначив, що зараз у справі 16 томів, допитано 382 свідків, призначено 73 експертизи, проведено 30 оглядів і 18 обшуків.

 Поділитися