MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналісти в місцевих виборах 2010 року: навчання, освіта, захист

26.10.2010   
У рамках проекту надається юридична допомога та здійснюється захист прав журналістів (Одеська, Миколаївська та Херсонська область)

Призначені в Україну на 31 жовтня 2010 місцеві вибори за новою виборчою системою, «свіжому» законодавству, у складній суспільно-політичної ситуації, вже стали для ЗМІ та журналістів, особливо регіональних, черговим непростим випробуванням на професіоналізм, об'єктивність, незалежність.

Тому для посилення ролі ЗМІ в утвердженні принципів прозорості, відкритості та демократичності виборчого процесу, підвищення рівня професіоналізму, незалежності і захищеності представників мас-медіа Півдня України (Одеська, Миколаївська та Херсонська область), Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» у партнерстві з Миколаївським прес-клубом «Перехрестя» і Херсонським обласним відділенням ВГО «Комітет виборців України», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», починає реалізацію нового проекту під назвою «Журналісти в місцевих виборах 2010 року: навчання, освіта, захист».

Активна фаза проекту охоплює час підготовки до місцевих виборів і безпосередньо день голосування 31 жовтня 2010 року, а також деякий час після завершення виборчого процесу.

У рамках проекту надається
юридична допомога та здійснюється захист прав журналістів. Так, первинну правову допомогу, юридичні консультації щодо реалізації та захисту професійних прав журналістів та ЗМІ під час місцевих виборів 2010 року, допомогу при подальших можливих адміністративних і судових оскаржень, можна отримати в регіональних Центрах правової допомоги журналістам, які вже почали свою роботу.

В Одеській області:

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України»
тел. (048) 716-46-83, E-mail: [email protected]

У Миколаївській області:
Миколаївський прес-клуб «Перехрестя»
тел. (0512) 71-32-14, E-mail: [email protected]

У Херсонській області:
Херсонське обласне відділення ВГО «Комітет виборців України»
тел. (0552) 32-50-26, E-mail: [email protected]

Також проектом передбачено роз'яснення журналістам особливостей їх статусу у виборчому процесі і нюансів поточної виборчої кампанії.

Для цього вже готуються і найближчим часом будуть розміщені в ЗМІ (в тому числі і в мережі Інтернет) відповідні публікації та роз'яснення, а також будуть видані і розповсюджені серед журналістів друковані просвітницькі матеріали. Зокрема, спільно з Головним управлінням юстиції в Одеській області, готується до друку „Пам'ятка журналіста”, яка допоможе журналістам всіх ЗМІ більш ефективно реалізувати та захистити свої професійні права під час виборчого процесу на місцевих виборах 2010 року.

Крім того, проект включає в себе і моніторинговий компонент. Із цією метою, в Одеській, Миколаївській та Херсонській області проводиться моніторинг стану реалізації та дотримання прав журналістів в ході виборчого процесу місцевих виборів 2010 року. Після обговорення результатів моніторингу (шляхом проведення трьох регіональних круглих столів), буде підготовлений аналітичний звіт про роль ЗМІ та журналістів у місцевих виборах 2010 року, проблеми та перспективи участі ЗМІ у виборчому процесі (у цілому по Одеській, Миколаївській, Херсонській областях). Друкована версія аналітичного звіту буде поширена як на території Півдня України, так і серед всеукраїнських ЗМІ та експертних організацій. Електронна версія звіту буде розміщена на інформаційному порталі організації www.izbirkom.od.ua, інших Інтернет ресурсах.

Таким чином, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» розраховує, що завдяки виконанню даного комплексу заходів та за умови активної участі журналістів у захисті своїх прав вдасться підвищити рівень професіоналізму, незалежності і захищеності журналістів, а також зробити цей і наступні виборчі процеси більш відкритими, прозорими і демократичними.

Джерело : Прес-служба Одеської обласної організації ВГО КВУ

 Поділитися