MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Прем’єр-міністр Канади – у Тюрмі на Лонцького

27.10.2010    джерело: human-rights.unian.net
В рамках офіційного візиту до України прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер відвідав Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові.

В рамках офіційного візиту до України прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер відвідав Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові.

Як повідомили УНІАН у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, після екскурсії музеєм канадський прем’єр поспілкувався із директором музею Русланом Забілим, головою Наглядової ради музею, дисиденткою та колишнім політв’язнем «Тюрми на Лонцького» Іриною Калинець. У розмові з Р. Забілим прем’єр-міністр Канади зазначив, що він добре поінформований про тиск на історика та працівників музею, і саме це стало однією з причин його приїзду до Львова у музей «Тюрма на Лонцького».

«Музей „Тюрма на Лонцького“» – похмурий, але зворушливий символ української стійкості. Мабуть, тут дуже важко перебувати і працювати. Але я свідомий того, що такі музеї необхідні, аби не допустити повторення злочинів»,– зазначив С. Гарпер. У книзі відгуків він залишив своє захоплення боротьбою українців за свободу і незалежність: «Можна серце розбити і зламати тіло, але дух від того стає все сильнішим»,– написав С. Гарпер.

Прем’єр-міністр Канади висловив своє занепокоєння тим, що досі в світі існує міф комунізму, і комуністичний злочинний режим ще не до кінця засуджений, як це було зроблено з фашистським режимом.

С. Гарпер зазначив, що своїми відвідинами музею «Тюрма на Лонцького», а також Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні», він засвідчує підтримку процесам відновлення національної пам’яті та подолання тоталітарного минулого в Україні.

С. Гарпер проінформував, що з ініціативи українців Канади та за його підтримки в Канаді відкриють пам’ятник жертвам комуністичних репресій.

У свою чергу Р. Забілий подякував С. Гарперу за підтримку та за те, що Канада офіційно визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом і своєю політикою сприяє становленню України як демократичної держави.

Як повідомляв УНІАН, директора меморіалу «Тюрма на Лонцького» Р. Забілого 8 вересня затримали у Києві працівники СБУ. Його звинуватили у тому, що він нібито хотів передати третім особам матеріали, що становлять державну таємницю. У Р. Забілого вилучили персональний ноутбук та цифрові носії.

Також СБУ провела обшук у кабінетах працівників музею «Тюрма на Лонцького» у Львові, де вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів, а також відео-свідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009–2010 років.

9 вересня СБУ розповсюдила повідомлення про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю.

26.10.2010 18:41

 Поділитися