MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Ігоря Коктиша разом з дружиною і трьома друзями знову затримала міліція

04.11.2010    джерело: zt.20minut.ua
Оксана Трокоз
У Житомирі міліціонери затримали в’язня сумління, громадянина Білорусі Ігоря Коктиша.

У нас біда. У квартиру увірвалася міліція, зв’язала всіх і підкинула траву,– повідомила телефоном Ірина Тютюнник, керівник житомирської ініціативної групи «Міжнародної Амністії», дружина білоруського опозиціонера Ігоря Коктиша.– Зараз нас забирають у відділок.

Прибувши на місце, ми побачили близько 10 чоловіків у цивільному одязі, які ходили по квартирі. Один з них, представився співробітником відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Житомирській області і показав посвідчення на ім’я Туровського Богдана Петровича. Говорили вони неохоче, сказали лише, що у квартирі знайшли наркотики. Понятих теж не представили.

– Поняті тут один до одного по імені звертаються. Своїх хлопців привезли!,– викрикнула Ірина Тютюнник з іншої кімнати. Після цих слів міліціонери виштовхали журналістів «20 хвилин» із квартири, відібравши фотокамеру, на яку відбувалася зйомка того, що відбувалося.

За словами Ірини Тютюнник, свій візит міліціонери пояснили тим, що у квартирі Коктиша знаходиться людина, яка перебуває у розшуку.

Крім Ігоря та Ірини у квартирі знаходилось ще троє громадян Білорусії: подружжя Тетяна та Віталій Тищенки та Артем Дубський.

Нам вдалося поговорити з Ігорем Коктишем, коли його виводили з квартири:

– Я не знаю, що це,– сказав він.– Можливо, там будуть білоруси нас чекати. Все йде, за звичайним сценарієм. Зайшли, всіх на землю поклали, поки ми лежали і не ворушились, вони вільно по квартирі ходили, скільки хотіли. Поняті знають за прізвищем всіх ментів… А потім знаходять цей план. Відкрили журнал, а там трохи розсипано плану. Я точно знаю, що там його не було. Зрозуміло, звідки він взявся.

В управлінні УМВС нам не надали жодних коментарів і не пояснили, у зв’язку з чим у квартирі Коктишів проводився обшук і чому цих людей утримують під вартою.

Довідка:

Впродовж останнього часу усі затримані мешкали у Житомирі, пояснювали це тим, що на Батьківщині у Білорусі не можуть почуватися вільними. Ігоря Коктиша на Батьківщині звинуватили у вбивстві після того, як він почав вести активну опозиційну діяльність, брав участь в акціях проти Лукашенка. Навіть після виправдувального вироку він відсидів більше 2,5 років у Сімферопольському СІЗО, поки не виграв справу в Європейському суді з прав людини. Віталія Тищенко судили за шахрайство, а також «знаходили» в його квартирі наркотики і зброю після того, як він прийняв участь у мітингах підприємців. На Артема Дубського звинувачення повалилися одне за іншим після аналогічної протестної акції.

Житомир 2010-11-04 00:53:27

 Поділитися