MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові вимагають перерахунку голосів на виборах мера

10.11.2010    джерело: www.radiosvoboda.org
Юлія Журавльова
Близько п’яти тисяч людей у вівторок зібралися на майдані Свободи у Харкові, вимагаючи перерахувати голоси на виборах міського голови. Учасники мітингу, висловивши незгоду з результатами голосування, оголосили безстрокову акцію протесту

Близько п’яти тисяч людей у вівторок зібралися на майдані Свободи у Харкові, вимагаючи перерахувати голоси на виборах міського голови. Учасники мітингу, висловивши незгоду з результатами голосування, оголосили безстрокову акцію протесту. Вони обіцяють встановити на майдані намети і чергувати в них доти, доки їхні вимоги не почують.

Серед незгодних із результатами виборів міського голови, що зібралися на майдані Свободи, – і молодь, і люди середнього та похилого віку. Вони кажуть, що, як і раніше, вірять в силу майдану, а ще більше сподіваються на суд – якщо не український, то європейський.
«Ми – за чесні вибори!»

– Колись Сталін сказав цікаву фразу: головне у виборах – не за кого голосують, а хто підраховує. Розумієте, це якраз наш випадок.

– Подаватиме в Європейський суд! І суд цей скаже!
З імпровізованої сцени, яку облаштували на вантажівці, один із лідерів Майдану 2004-року, народний депутат Володимир Філенко нагадав про численні фальсифікації, які зафіксувала під час голосування та підрахунку голосів у Харкові партія «Батьківщина». Він закликав владу перерахувати голоси. Якщо це неможливо, провести перевибори, останній термін яких, за законом – 14 листопада.
«Ми бачили, як вони готували фальсифікації, друкуючи невраховані бюлетені. Ми кожного дня накривали чергову друкарню і питали: «Навіщо ви так багато друкуєте?». Вони хотіли вкинути (бюлетенів) відсотків сімдесят, щоб у нас не було питань, і розповідали, що Аваков не набере і семи відсотків. І ви бачили, що діялося на дільницях, у ТВК...», – сказав Володимир Філенко.

Суд відмовив Авакову
У суді намагався домогтися перерахунку голосів на 56 дільницях Харкова і визнати бездіяльність міської виборчої комісії в питанні підготовки та проведення виборів кандидат на посаду міського голови від ВО «Батьківщина» Арсен Аваков.
За офіційними результатами виборів, він посів друге місце, поступившись на 0,63% голосів виборців провладному кандидатові Генадію Кернесу.
Та Апеляційний суд Харківської області сьогодні відмовив позивачу в задоволенні всіх вимог. Аваков обіцяє не зупинятися і дійти до Європейського суду.
«Якщо Кернес хоче бути міським головою, він має бути легітимним міським головою. Треба перерахувати бюлетені. Треба розглянути всі 196 скарг, які не розглянуті. І після цього встановити реальний результат і сказати: результат такий і ми його приймаємо», – сказав Аваков на мітингу на майдані Свободи.
У Кернеса – «все чесно і демократично»
Тим часом, провладний кандидат Генадій Кернес упевнений: вибори у Харкові відбулися чесно і демократично. Він також стверджує, що погодився б із будь-яким рішенням суду.
«Сьогодні будь-який привід буде притягуватися за вуха для того, щоб цю перемогу затьмарити. Я був готовий до будь-якого результату... Якщо порушення є, я, згідно з законом, підкорюся рішенню суду», – сказав Кернес на прес-конференції у Харкові.
Вже у середу вранці організатори акції протесту планують розпочати встановлення наметового містечка на майдані Свободи. Чергувати в наметах обіцяють доти, доки їхні вимоги не будуть почуті. А поки що триває збір підписів за перерахунок голосів, які планують передати Президентові й ЦВК.

 Поділитися