• Рубрики / Права шукачів притулку
• Рубрики / Правоохоронні органи
Журналісти житомирської газети «20 хвилин» оголосили бойкот ВЗГ управління МВС області
Після безпідставного на їхню думку звинувачення кореспонденток газети «20 хвилин» Діани Мінаєвої та Оксани Трокоз (спецкор 5-го каналу), журналісти видання оголосили бойкот відділу зв’язків з громадськістю управління МВС у Житомирській області. Також вони закликають ігнорувати ВЗГ колег.
«Після останнього інциденту, коли працівники УМВС в Житомирській області брутально застосували силу проти журналісток нашої газети, незаконно відібрали редакційну камеру, Центр громадських зв’язків УМВС почав поширювати завідомо брехливу, нелогічну та недостовірну інформацію. Мовляв, журналістки вдерлися до квартири, де проводилися слідчі дії, не представилися, не перед’явили посвідчень, і взагалі їх "чемно попросили вийти". Хоча оприлюднені на нашому сайті та на центральних телеканалах свідчення учасників подій та аудіо записи свідчать протилежне», - зазначають автори звернення, опублікованого на сайті газети «20 хвилин».
Саме з цих причин, зазначають представники редакції, вони вирішили бойкотувати будь-яку співпрацю з ЦГЗ УМВС в Житомирській області. «Ми маємо всі підстави вважати і решту повідомлень цієї структури такими, що не заслуговують на довіру. Як кажуть, "хто збрехав раз - збреше в вдруге"», - зазначають автори звернення.
У редакції «20 хвилин» переконані, що їхні читачі «небагато втратять, якщо не знайдуть повідомлень про розкриття міліцією таких "резонансних злочинів", як затримання самогонників чи викриття грального залу в глухому селі».
Журналісти зазначають, що бойкот триватиме до офіційного рішення Генеральної прокуратури України щодо їхньої заяви та принесення керівництвом ЦГЗ УМВС в Житомирській області публічних вибачень журналістам газети.
Напередодні, 9 листопада, Діана Мінаєва та Оксана Трокоз отримали запрошення прийти на зустріч з представниками МВС. Як розповів у коментарях ТК головний редактор газети «20 хвилин» Вадим Павлюк, обласне управління відвідала Діана Мінаєва, яку попросили скласти письмовий опис подій, що відбулися 3 листопада.
Як повідомляла ТК, тоді обидві кореспондентки були присутні під час затримання працівниками обласного відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків шести білоруських опозиціонерів - координаторів Міжнародної амністії у Житомирі Ігоря Коктиша та Ірини Тютюнник, опозиційного активіста і визнаного Міжнародною амністією в’язня сумління Артема Дубського та опозиціонерів Тетяну й Віталія Тищенків та Олексія Закшевського, яких звинувачують у зберіганні наркотиків. Журналісти прибули на місце подій після того, як дружина Ігоря Коктиша повідомила, що до їхньої квартири увірвались міліціонери у штатському та пов’язали усіх, хто там був. За словами Оксани Трокоз, під час спілкування з оперативниками, їй викрутили руки та відібрали редакційну фотовідеокамеру марки Canon.
У відділі зв’язків з громадськістю управління МВС у Житомирській області стверджують, що представники ЗМІ «втручалися у специфіку роботи правоохоронних структур». Втім самі журналістки та мешканці квартири, у чиїй присутності відбувалося спілкування кореспонденток з оперативниками, з цим не погоджуються. Діана Мінаєва та Оксана Трокоз підкреслюють, що прибувши на місце інциденту, представилися та пред’явили посвідчення. На підтвердження вони надали аудіозапис розмови.