MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 рокуКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2020 рокуІмператив толерантності – витоки і становленняОсновні загрози правам людини: Генсек ООН озвучив актуальну парадигму правозахисної діяльностіПЛАН СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ХАРКІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ ГРУПИ (ХПГ) (2016–2019 рр.) ОновленоЗаключні зауваження до двадцять другої і двадцять третьої періодичної доповіді УкраїниОголошення про тендерVIII. Захист від дискримінаціїПрава людини в Україні в березні–листопаді 2014 р.: основні тенденціїЗакон збереження ксенофобіїПрава людини в Україні в березні-серпні 2014 р.: основні тенденціїКсенофобія в Україні змінила свої «мішені»Мова ворожнечі в Інтернет-ЗМІ стосовно представників ромської національної меншини в ЗакарпаттіВ Євпаторії навчалися «Мистецтву толерантності»Людино, перестань боятися – і ксенофобія щезне!Що таке ромофобія?І знову ти сьогодні не прийшла14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІЗМІ свідомо використовують «мову ворожнечі», тому що це відповідає їхнім цілямДо 5 липня приймаються заявки на тренінг «Національні меншини та біженці в українських медіа»

Динаміка толерантності до різних національних груп

17.11.2010    джерело: www.kiis.com.ua
Рівень ксенофобії в Україні постійно зростав з 1994 до 2008 року, але у 2009 та 2010 році намітилися ознаки деякої стабілізації ситуації (рівень ксенофобії навіть дещо знизився

Ступень толерантності та ксенофобії населення України по відношенню до різних етнічних груп є однією з провідних дослідницьких тем, за якими Київський міжнародний інститут соціології здійснює моніторинг, починаючи з 1994 року. У цьому прес-релізі, присвяченому Міжнародному Дню Толерантності, який відмічають 16 листопада, представлені дані КМІС, зібрані за 16 років, включаючи 2010 рік.

Всього проведено 18 опитувань,  що репрезентативні для дорослого (18+) населення України, в кожному з них опитано біля 2000 респондентів. 

Рівень толерантності ми визначали за, так званою, шкалою соціальної дистанції Богардуса: для кожної з 13 етнічних груп (українців, румун, поляків тощо) респондентів запитували, чи погоджуються вони, щоб  представники цієї групи були членами їх сімей, якщо ні, то друзями, сусідами, колегами, жителями України, гостями України чи взагалі не пускали би їх в Україну.  В даному контексті ми будемо вважати толерантними тих, хто погоджується, щоб представники тієї чи іншої етнічної групи проживали в Україні. Опитування, яке проводилось КМІС у лютому 2010 року показало, що найвищий рівень толерантності у населення України є до 3-х етнічних груп: україномовних українців (96% населення не проти, щоб вони жили в Україні), російськомовних українців (94%) та  росіян (85%). Потім до білорусів (76%) та до євреїв (63%).  Найнижча толерантність до представників чорної раси (тільки 22% погоджуються, щоб вони жили в Україні). Також можна назвати ще 6 етнічних  груп, до яких рівень толерантності є нижчим за 50%: німці (38%), цигани (37%), румуни (36%), канадці (36%), американці (35%), французи (33%).

Динаміка толерантності до різних національних груп

Існують етнічні групи, відношення до яких є достатньо стабільним. Так, наприклад, рівень толерантності до росіян за 16 років змінювався не дуже суттєво. Бачимо погіршання ставлення лише у 1996-1997 рр. Так само незначні зміни відбувалися у ставленні до російськомовних українців, незначне погіршання було лише у 1997 році. У той же час є такі національні групи, до яких ставлення змінювалося більш різко. Наприклад дуже нестабільне та поступово погіршується ставлення до циган та афроамериканців. Погіршується також ставлення до євреїв – найменший рівень толерантності до цієї етнічної групи спостерігався у 2007 році. 

Якщо вважати, що найкраще ставлення до етнічної групи характеризується тим, що респондент погоджується, щоб представник цієї групи був членом його родини (це найменша соціальна дистанція, якій приписується бал 1), а найгірше ставлення – «не пускав би в Україну» (найбільша дистанція – бал 7),  а іншим відповідям (друзі, сусіди, колеги, жителі України, туристи)  приписується бал від 2 до 6 відповідно, то середня арифметична цих балів може трактуватися як рівень ксенофобії (див. графік 7).    Як видно з графіку рівень ксенофобії в Україні постійно зростав з 1994 до 2008 року, але в 2009 та 2010 році намітилися ознаки деякої стабілізації ситуації (рівень ксенофобії навіть дещо знизився).

 Поділитися