MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Суд заборонив підприємцям мітингувати через Кирила?На Майдані відбулася сутичка між міліцією та підприємцями.Міліція не пустила до Києва 140 автобусів з учасниками акції протесту?Штаб підприємців: влада перешкоджає планованій акції протестуМВС заявило, що ДАІ не перешкоджало вірним Київського ПатріархатуЯк ДАІ не забезпечує безпеки на дорогахВід МВС вимагають розслідувати чисельні факти порушень міліцією прав віруючих Київського ПатріархатуМіліція порушила справу проти підприємців, які протестують на МайданіСпівробітники ДАІ не пропустили близько 20 автобусів з підприємцями-протестувальникамиПід Кіровоградом затримують автобуси з протестувальникамиМВС тисне на водіїв, щоб завести справу на Майдан«Майдан-2» не вдовольнили поступки владиСуд знову заборонив масові заходи у центрі КиєваВлада змушує депресивні галузі підтримати Податковий Кодекс - профспілкиПідприємницький Майдан: виклик владі чи урок для всього суспільства?Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 16 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 11.11.2019–15.11.2019Єврейське питання в УРСР: дискримінація в хрущовську епоху (1953–1964 рр.)Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 185 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 16.07.2018 – 20.07.2018Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2016 р.Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 96 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 17.10.2016 – 21.10.2016

Підприємницький Майдан: учасники не розходяться, влада обіцяє поступки

24.11.2010    джерело: www.radiosvoboda.org
Дмитро Шурхало

На столичному майдані Незалежності триває безстрокова акція протесту підприємців проти Податкового кодексу. Вимоги підприємців залишаються незмінними: перевибори Верховної Ради, відставка уряду та вето Президента на ухвалений парламентом податковий кодекс. Влада, натомість, на думку експертів, ще не визначилася, як їй реагувати на підприємницький Майдан.

У вівторок, попри холодну дощову погоду, учасники акції протесту проти ухваленого парламентом Податкового кодексу продовжували мітингувати на майдані Незалежності. На площі постійно перебуває кількасот мітингувальників. Під вечір людей дещо побільшало.
«Що стосується Податкового кодексу, то зараз влада намагається нас розділити, йдучи на поступки окремим групам, – зазначає координатор акції протесту Олександр Данилюк, – але позиція наша солідарна. Ми будемо боротися за кожну крапку і кому, і за наше право на те, щоб наше законодавство ухвалювалося не за кілька тижнів, а за півроку до нового року, як це записано в Бюджетному кодексі».
Між погрозами демонтажу і обіцянками компромісу
Напередодні суд на прохання київської влади заборонив проведення акції протесту в центрі міста. А сьогодні працівники комунальних служб намагалися демонтувати встановлені на майдані намети. Від можливого демонтажу протестувальників прикривають народні депутати від опозиції. Вони повісили на наметах плакати, що це їхні громадські приймальні, де відбуваються зустрічі з виборцями. Учасники акції протесту відмовилися від пропозиції перейти на іншу столичну площу.
Представники влади заявляють про готовність йти на поступки протестувальникам. Перший віце-прем’єр Андрій Клюєв заявив, що уряд готовий попрацювати над пропозиціями підприємців. Зі схожою заявою про необхідність шукати компроміс виступила і заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман.
Янукович і Азаров зіграють з підприємцями в доброго і злого слідчого?
Політолог Юрій Якименко відзначає, що реакція влади на акцію протесту впродовж доби пом’якшала. «Здається, – зазначає він, – масштаби цієї акції викликали певне здивування у влади: що люди вийшли на протест. Зараз ситуація невизначеності. Тобто, сторони очікують одна від одної певних дій і подальшої поведінки».
На думку політолога Володимира Фесенка, Президент може дослухатися до вимог підприємців і піти їм назустріч.
«Думаю. що в Президента можуть використати ситуацію за логікою доброго і злого слідчого. Злим керівником має бути Азаров, який будь-якою ціною просуває непопулярний податковий кодекс. Добрий керівник Янукович, швидше за все, буде корегувати зміст податкового кодексу».
Між тим, організатори акції протесту проти Податкового кодексу запланували наступний великий мітинг на четвер.

 Поділитися