MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Інваліди вимагають належних умов у громадському транспорті

26.11.2010    джерело: www.dw-world.de
На сьогодні транспортна інфраструктура України не може забезпечити навіть елементарні потреби людей з обмеженими можливостями

На створення умов для інвалідів витрачається чимало бюджетних коштів. Особливо цій темі приділяють увагу у містах, де пройде чемпіонат Євро-2012. Та чи відчувають турботу держави люди з обмеженими можливостями?

На сьогодні транспортна інфраструктура України не може забезпечити навіть елементарні потреби людей  з обмеженими можливостями.  Влада начебто докладає чимало зусиль для цього, але на практиці вони часто виявляються марними, розповіла в інтерв’ю Deutsche Welle заступник голови Донецької обласної організації інвалідів Світлана Фоміна. Вона наводить приклад: протягом п’яти років коштом держбюджету закуповуються залізничні вагони, прилаштовані для інвалідів. Вони виявилися настільки незручними, що сьогодні організація інвалідів вимагає від держави відмовитися від такого «подарунку» і закупити транспортні засоби, які відповідають міжнародним стандартам. 

«Для краси, а не для людей»

Якщо казати про інвалідів на візках, а таких особливо багато на промисловій Донеччині, то у них немає можливостей не те що подорожувати Україною, а навіть пересуватися містом, зауважує Фоміна. Для цього в області ще далеко не придатні ані дороги, ані міський транспорт. Навіть коли йдеться про будівництво нових об’єктів, часто намагаються оминути ці проблеми. «Немає системи, всі намагаються зробити для краси, а не для людей», - нарікає Світлана Фоміна.

Донеччина, як регіон важкої промисловості, має найбільшу в Україні кількість інвалідів. Саме тому проблеми людей з обмеженими можливостями  тут постають найбільш гостро. Особлива увага цьому питанню останнім часом приділяється у зв’язку з підготовкою до Євро-2012, оскільки УЄФА вимагає певних стандартів щодо умов для інвалідів. У цьому сенсі стадіон «Донбас Арена» - взірець. Утім, цього не скажеш про соціальні об’єкти та транспорт, скаржаться керівники громадських організацій інвалідів області, які зібралися цими днями у Донецьку для обговорення названих проблем. Чиновники ж під час зустрічі переважно розповідають про те, як гарно живеться інвалідам «у Європі», і обіцяють зробити так само в Україні.       

Каріна Оганесян

 Поділитися