MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

МВС тисне на водіїв, щоб завести справу на МайданСпівробітники ДАІ не пропустили близько 20 автобусів з підприємцями-протестувальникамиМіліція порушила справу проти підприємців, які протестують на МайданіПідприємницький Майдан: учасники не розходяться, влада обіцяє поступкиСуд заборонив підприємцям мітингувати через Кирила?На Майдані відбулася сутичка між міліцією та підприємцями.Міліція не пустила до Києва 140 автобусів з учасниками акції протесту?Штаб підприємців: влада перешкоджає планованій акції протестуМВС заявило, що ДАІ не перешкоджало вірним Київського ПатріархатуЯк ДАІ не забезпечує безпеки на дорогахВід МВС вимагають розслідувати чисельні факти порушень міліцією прав віруючих Київського ПатріархатуСуд знову заборонив масові заходи у центрі КиєваВлада змушує депресивні галузі підтримати Податковий Кодекс - профспілкиПідприємницький Майдан: виклик владі чи урок для всього суспільства?Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 16 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 11.11.2019–15.11.2019Єврейське питання в УРСР: дискримінація в хрущовську епоху (1953–1964 рр.)Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 185 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 16.07.2018 – 20.07.2018Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2016 р.Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 96 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 17.10.2016 – 21.10.2016Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 82 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 11.07.2016 – 15.07.2016

«Майдан-2» не вдовольнили поступки влади

26.11.2010    джерело: www.radiosvoboda.org
Євген Солонина

Триває безстрокова акція протесту підприємців на майдані Незалежності в Києві. 25 листопада до неї приєдналися щонайменше 15 тисяч осіб. Окрім вето на Податковий кодекс, вони вимагають відставки парламенту, Прем’єр-міністра та деяких інших урядовців. Представники глави держави зустрілися з підприємцями, однак протестувальники не задоволені результатами, і тому вирішили не залишати Майдан.

У ніч на четвер у наметовому містечку залишалося до 200 протестувальників, однак вже о десятій ранку кількість підприємців, які долучилися до акції протесту на Майдані, за незалежними підрахунками, сягнула 15 тисяч.

Окрім озвучених раніше вимог (ветувати Податковий кодекс та призначити дострокові парламентські вибори), протестувальники висунули нові: зокрема – звільнити міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

Приводом стали числення спроби затримати автобуси з людьми, які вирушили на акції протесту з усіх регіонів України. Вчора кількадесят автобусів не змогли виїхати через це, зокрема, з Одеської області. Ще одна причина – кримінальна справа, порушена проти координаторів протесту за перекриття вулиць.
Однак, за словами прес-секретаря київської міліції Володимира Поліщука, справа стосується окремих осіб, частина з яких не причетна до протестів підприємців.

«Це окремі особи, які перекривали вулиці, пошкоджували автомобілі. Зараз слідчі опитують усіх, хто міг це бачити, зокрема водіїв.
На запитання Радіо Свобода, чи є факти тиску на водіїв з боку слідчих, про які повідомляють у ЗМІ, Володимир Поліщук відповів: «Мені про такі не відомо».
Цього разу до малих підприємців, здебільшого торгівців на ринках, приєдналися представники середнього бізнесу, зокрема – аграрного сектору. Так, фермер із Кіровоградщини протестує і проти проекту Податкового кодексу, і проти штучного стримування імпорту зерна.

«Єдиний податок, здатний викорінити корупцію, простий , зрозумілий і прозорий. Ми неодноразово пропонували Президентові та уряду: має фермер 100 гектарів – сплатив 10 тисяч гривень, занесли це в комп’ютер. І можна подивитися, хто має заборгованість, а хто ні. Але ж їм треба, щоб податковий інспектор приходив до тебе разів п’ять на місяць, а то й уночі! Крім того, нам обмежують можливості імпорту, а внутрішні закупівельні ціни занижуються. Рішення про це приймають в країні три чоловіки, тому цілком зрозуміло, хто на цьому наживається», – наголосив фермер.

Він висловив переконання, що аграрії не мають права сьогодні залишатися осторонь, адже вони є головними представниками на селі середнього бізнесу, який в Україні має спільні проблеми й потреби.

Діалог почався, але головна вимога підприємців не виконана

В обід близько трьох тисяч учасників мітингу вирушили на Банкову. Зважаючи на те, що за фактами перекриття вулиць порушена кримінальна справа, колона ішла тротуаром. Серйозних сутичок із правоохоронцями не було, хоча на Лютеранській та інших прилеглих вулицях чергували десятки автобусів із «Беркутом». В Адміністрації Президента погодилися прийняти вісьмох представників від малого бізнесу і вислухати їхні вимоги. Щоправда, обидві сторони оцінили результат переговорів зовсім по-різному.

Під час переговорів перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова заявила, що Податковий кодекс досі перебуває у парламенті, тож Президент побачить його не раніше суботи. Вона пообіцяла, що кодекс досліджуватимуть експерти Адміністрації Президента і нададуть свої висновки голові держави. Проте вже зараз деякі моменти в кодексі стурбували Віктора Януковича, сказала журналістам Ірина Акімова.

Акімова говорить, що влада нарешті порозумілася із представниками малого бізнесу. Так, за її словами, буде створений спільний орган із представників обох сторін, який у форматі круглого столу вирішуватиме всі проблемні питання.

Самі ж підприємці оцінюють домовленості інакше. Учасник зустрічі, координатор акцій протесту підприємців Оксана Продан вважає, що головна вимога Майдану не виконана.

«Нас вислухали, але того рішення, яке нам потрібне, не прийняли. Ми стоятимемо на Майдані, в нашому Місті Волі, доки рішення не буде прийняте», – наголосила вона.

Близько п’ятої вечора до мітингу на майдані Незалежності приєдналися пікетувальники з Банкової. За підрахунками правоохоронців, до шостої вечора на майдані Незалежності було близько чотирьох тисяч осіб. Частина з них має намір залишатися там цілодобово.

 Поділитися