MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Заява Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу

09.12.2010   

Ми, члени Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу, що підписалися нижче, відчули великий сором за офіційних представників держави Україна в Норвегії, які відмовилися бути присутніми на церемонії вручення Нобелівської премії миру китайському правозахисникові, письменнику й дисиденту Лю Сяобо (Liu Xiaobo).

Ми вважаємо, що пояснення української сторони, буцімто «посол України не зможе взяти участь у церемонії, що проводитиме Нобелівський комітет у п’ятницю 10 грудня, оскільки буде присутній на нараді послів у Києві», принижують честь українського народу, причому подвійним чином.

По-перше, волею свого керівництва Україна потрапила в категорію тих дев’ятнадцяти недемократичних держав, які піддалися тискові з боку авторитарної влади в Пекіні, а також малодушно солідаризувалася з авторитарним режимом у Москві у зневажанні свободи слова й думки.

По-друге, принизливим для честі нашої країни є боягузливе намагання чинної української влади приховати справжню причину свого рішення за квазі-дипломатичними кульбітами. Адже нарада послів у Києві, через яку посол України в Норвегії начебто не зможе бути присутнім на нобелівській церемонії, має відбутися не 10-го, а 14-15 грудня цього року.

Ми за всебічний розвиток стосунків між українським та китайським народами, але не коштом відмови від обстоювання людських прав. Права людини не знають державних кордонів – і ні авторитарні сили, ні угодовство політиків не владні їх такими кордонами обмежити.

Ми вимагаємо від державного керівництва Китаю без зволікань звільнити правозахисника й письменника Лю Сяобо, одного з авторів «Хартії-08» – відкритого листа до китайського уряду з вимогою дотримання прав людини та проведення політичних реформ, спрямованих на демократизацію країни.

 

Члени Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу:

Мирослав Маринович (президент)

Наталка Білоцерківець

Анатолій Дністровий

Оксана Забужко

Євген Захаров

Осип Зінкевич

Олександр Ірванець

Михайлина Коцюбинська

Андрій Криштальський

Андрій Курков

Олексій Нікітін

Андрій Павлишин

Микола Рябчук

Євген Сверстюк

Елеонора Соловей

Леонід Фінберг

Євгенія Чуприна

 Поділитися