MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Чи набуде чинності з нового року пакет антикорупційних законів?Міжнародні експерти не задоволені рівнем боротьби з корупцією в УкраїніЯнукович вирішив відкласти боротьбу з корупцієюДепутаты борются с антикоррупциейВід корупції Україна втрачає до 40 млрд грн на рікУкраїна посіла 162-е місце з 183 в рейтингу економічних свободКороткий огляд окремих порушень прав людини і основоположних свобод у 2021 роціПрава в’язнів на охорону здоров’я та медичну допомогу (матеріали вебінару ХПГ 18.06.2021)2020: не було гіршого року в царині прав людини після Революції гідностіАналіз виконання рекомендацій щодо пенітенціарної системи, наданих Україні Європейським комітетом з запобігання катуванням з 1998 рокуРеформа кримінально-виконавчої медицини: генпрокурор вимагає від прем’єр-міністра негайного втручанняContra spem spero!СБУ та ДБР викрили схему отримання хабарів за посвідки на проживання для африканцівКоментар до інтерв’ю Євгена Захарова з приводу останньої заяви Ініціативної групи «Першого грудня»Євген ЗАХАРОВ: Політичні еліти Україну завжди зраджувалиМоніторинг схем в системі безоплатної правової допомогиПЛАН СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ХАРКІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ ГРУПИ (ХПГ) (2016–2019 рр.) ОновленоCистема оцінки ефективності роботи національної поліціїУ Харкові без хабарів – ні туди, і ні сюдиБоротьба з корупцією по-українські

В Україні дають більше хабарів, ніж в Росії та Білорусі - опитування

10.12.2010    джерело: www.zaxid.net
В Україні за останні 12 місяців хоча б раз хабар давали 34% мешканців, тобто кожен третій українець. Такі дані були виявлені у результаті дослідження "Глобальний барометр корупції" (Global Corruption Barometer)

В Україні за останні 12 місяців хоча б раз хабар давали 34% мешканців, тобто кожен третій українець. Такі дані були виявлені у результаті дослідження "Глобальний барометр корупції" (Global Corruption Barometer), підготовленого Центром антикорупційних досліджень та ініціатив Transparency International.

Зазначимо, що в Україні ситуація з корупцією виявилася гіршою, ніж у минулому році, коли в дачі хабара зізнався 21% громадян, повідомляє ТСН.

У той же час в Росії у дачі хабарів в цьому році зізналися 26% громадян, а у Білорусі - 27%. Для порівняння: у Вірменії - 22%, Молдові - 37%, Азербайджані - 47%. При цьому кращий результат продемонструвала Грузія, яка, втім, нещодавно покинула СНД. У цій країні в дачі хабара зізналися всього 3% громадян.

За результатами дослідження, що були представлені у четвер в Берліні, в середньому в країнах СНД цього року хабарі давали 32% опитаних.

Загальний показник корупції по всіх країнах світу виріс за останній час: за даними дослідження, сьогодні один чоловік з чотирьох не з чуток знає про те, що таке хабар. Тим не менш, дослідження відзначає і деякі позитивні тенденції: так, в даний час доповісти про факт корупції готові сім з десяти респондентів.

Як стало відомо з дослідження, частіше за інших з хабарами мають справу поліцейські. На переконання більшості респондентів (восьми з десяти осіб), виключно корумпованими є політичні партії. Найбільш корумпованими інститутами в усьому світі були визнані адміністративні установи і парламент.

У ході дослідження, підготовленого Transparency International, було опитано понад 91 тисячі осіб у 86 країнах. Опитування проводилося з червня по вересень 2010 року.

 Поділитися