MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Депутати Чортківської районної ради на Тернопільщині звернулися до найвищих посадовців України з пропозицією врегулювати на державному рівні проблему законних доплат пенсіонерам, які мають статус «дітей війни» та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

11.03.2011   
Ольга Кушнерик, МГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» – газета «Свобода»
Депутати вважають, що глибоко аморальною є ситуація, коли люди літнього віку, хворі та інваліди змушені проходити багатомісячну судову тяганину, аби відстояти своє право на законні соціальні виплати.

У зверненні до Президента, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради та Пенсійного фонду України, одноголосно прийнятому на сесії районної ради 4 березня, йдеться про те, що у районі склалася критична ситуація із виплатою доплат до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, а також пенсіонерам, що мають статус «дитина війни».

З даними Управління Пенсійного фонду України лише в цьому районі на розгляді в судах знаходиться біля трьох тисяч позовних заяви громадян, що мають законне право на доплату до пенсії. У абсолютній більшості випадків суди першої та апеляційної інстанції задовольняють законні позови громадян у порядку скороченої процедури розгляду.

Борг виплат за рішеннями судів вже нині складає більш ніж 16 мільйонів гривень. Такі обсяги виплат абсолютно не передбачено планами надходження коштів до Пенсійного фонду.

Але ж глибоко аморальною є ситуація, коли люди літнього віку, хворі та інваліди змушені проходити багатомісячну судову тяганину, аби відстояти своє право на законні соціальні виплати. Багатократне простоювання у велелюдних у чергах, у тісних коридорах державних установ, у перевантаженій негативним емоціями атмосфері часто становить реальну загрозу їхньому здоров»ю та життю. У складній ситуації опинилися колективи судових установ, пенсійного фонду, судової виконавчої судової служби, що буквально завалені заявами та позовами громадян і змушені працювати без вихідних...

Словом, стан справ є таким, що дискредитує державу систему пенсійного забезпечення та судочинства. У випадку, якщо рішення судів не виконуватимуться належним чином, Україна може постати відповідачем у тисячах скарг до Європейського суду з прав людини, адже право на справедливий судовий розгляд гарантовано її громадянам ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Відтак депутати Чортківщини пропонують передбачити виділення з держбюджету необхідних коштів для здійснення Пенсійним фондом доплат непрацюючим пенсіонерам, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та «дітей війни» - у відповідності до закону.

Тут варто зауважити, що ситуація, яка склалася у цьому районі, типова для багатьох інших регіонів країни. А особливо гострою вона є у Поліських областях, де на забруднених Чорнобилем територіях проживає найбільша кількість людей. Якщо відповідні місцеві органи влади масово звертатимуться державного керівництва з вимогами закласти у держбюджеті кошти на доплати, з тим аби люди могли отримати пенсії у законних обсягах - ця проблема має шанс бути розв’язаною.

 

 Поділитися