MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Речі звільнених «тризубівців» зникли в міліції

12.05.2011    джерело: maidan.org.ua
Обвинувачені за пошкодження пам’ятника Сталіну «тризубівці», котрих понад місяць тому було звільнено з СІЗО, досі не можуть отримати в міліції свої особисті речі і документи, які були вилучені під час затримання.

Обвинувачені за пошкодження пам’ятника Сталіну «тризубівці», котрих понад місяць тому було звільнено з СІЗО, досі не можуть отримати в міліції свої особисті речі і документи, які були вилучені під час затримання, – повідомляє сайт «Майдан».

Із дев’яти обвинувачених четверо юнаків, яким не повернули речі, написали заяви на ім’я начальника Жовтневого райвідділу міліції м. Запоріжжя (саме цей відділ вів досудове слідство у справі Сталіна) з проханням повернути вилучені речі. Анатолій Онуфрійчук, Олексій Зануда, Юрій Пономаренко і Віталій Вишнюк зазначають, що серед вилучених речей є документи (паспорт, водійські права, ідентифікаційний код), гроші, срібні прикраси, техніка (мобільні телефони, ноутбук) ключі, книжки і елементи одягу.

У своїх заявах «тризубівці» наголошують, що зазначені речі не долучені до матеріалів справи у якості речових доказів, а тому їх мали б повернути одразу після звільнення хлопців із СІЗО. Анатолій Онуфрійчук, Олексій Зануда і Юрій Пономаренко були звільнені з-під варти 13 квітня цього року, Віталій Вишнюк – ще 3 березня.

За словами «тризубівців», працівники Жовтневого райвідділу міліції прямо кажуть, що не знають, де їхні речі. Цілком імовірно, що їх просто погубили, оскільки «тризубівців» арештовували в різних містах, згодом перевозили в Запоріжжя і там неодноразово переводили по різних інстанціях.

Координатор громадської організації ГРАД Василь Сухов наголосив, що неповернення особистих речей і документів є грубим порушенням прав людини і діючого законодавства – щонайменше трьох нормативних актів: Постанови Верховної Ради про паспорт громадянина України (п. 22), Закону «Про оперативно-розшукову діяльність» (ст. 8) і головне – Закону «Про міліцію», де пункт 19 ст. 10 зобов’язує міліцію забезпечити збереження та повернення вилучених речей законним власникам і нести за це відповідальність.

«Це свідчить про, м’яко кажучи, службову недбалість посадових осіб запорізької місцевої міліції та посадових осіб, до яких „тризубівці“ зверталися неодноразово, але досі не отримали жодної реакції на свої звернення. Я не здивуюся, якщо в котрий раз запорізька прокуратура і в цих фактах не побачить порушення чинного законодавства», – заявив Василь Сухов.

 Поділитися