MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Знищення дерев у парку ім. Горького в Харкові (оновлено, виправлено)

01.08.2011   
«Зелений Фронт» поавідомляє: Сьогодні знов були спроби незаконного знищення дерев у парку ім. Горького в Харкові. Затримано одного активіста. Суд над активістами, затриманими в суботу, не відбувся.

Як повідомляє «Зелений Фронт», «зранку 1 серпня знову були спроби браконьєрів продовжити незаконне знищення дерев у парку Горького. Один з них з увімкненою бензопилою напав на захисників парку. Не виключено травмування одного з захисників парку. У браконьєрів немає жодних документів, що дозволяють рубання, але міліція охороняє їх та заважає захисникам парку припиняти злочинну вирубку живих здорових дерев. Місце подій знаходиться за кортами трохи далі в ліс. Зараз на місці подій 25 бійців муніципальної охорони (здебільшого не в уніформі), її начальник Леонід Калина. Приїхав зам. міського голови І. М. Терехов Місце, на якому збираються рубати дерева, окреслюється біло-червоною стрічкою. Захисників парку близько десятка».

Сьогодні, 1 серпня мав відбутися суд над двома захисниками дерев, яких затримано 30 липня. Але суду не було. Як повідомили з Дзержинського райсуду м. Харкова представники «Зеленого Фронту», станом на 11:50, адміністративну справу проти них не порушено. Голова Дзержинського райсуду О. І. Шестак заявив, що видані в міліції повістки затриманим не є судовими. Затримані в суботу залишили в канцелярії свої заяви з проханням проінформувати їх, чи порушено проти них справу і (якщо так), коли відбудеться її розгляд.

Сьогодні в парку затриманий ще один активіст. Без жодних вимог, сказавши лише, що той запрошений для розбору в Центральний відділ міліції, підполковник міліції, що відмовився представитися, запхнув молоду людину в машину й повіз до ЦВМ. За деякий час затриманого випустили з ЦВМ, просто виштовхавши з «дежурки», сказавши, що нема кому підписати протокол. У активіста, якого випустили з ЦВМ – тілесні ушкодження: гематома й садно на обличчі. Зараз він намагається пройти медичне освідчення.

Іншому активісту також пропонували проїхати до ЦВМ для установлення особи, але після того, як той показав паспорт, відпустили, заявивши, що складатимуть протокол на місці, адже особу встановлено.

Рубання дерев вдалося припинити, активісти «Зеленого Фронту» намагаються поговорити з віце-мером І. М. Тереховим, який знову приїхав у парк.

Відео «злісної непокори» та затримання можна подивитися тут і тут.

2 серпня, об 11:00 планується проведення сидячого страйку біля Екоінспекції з приводу її бездіяльності. Зустріч об 11:00 біля 1-го під’їзду Держпрому. Запрошуються усі, кого хвилює доля зелених насаджень міста.

Хочемо нагадати, що рубання ведеться незаконно, про що є відповіді Екологічної інспекції (складені протоколи, порахована шкода). У відповідь на наш інформаційний запит отримана відповідь, що під час реконструкції парку планується видалити 95 аварійних дерев. Згідно підрахунків захисників вже видалено більше шести сотень.

Табір в парку Горького згорнуто, захисники вдалися до більш ефективних заходів – його патрулюванню.

Просимо всіх, хто матиме які-небудь важливі відомості, направляти їх на нашу електронну адресу [email protected], а також долучитися до патрулювання парку.

Ще відео можна подивитися тут.

Інформація отримана від Вікторії Кравченко
(«Зелений Фронт»)

 Поділитися