MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чи буде поновлене мовлення харківських каналів «Фора» та «А/ТВК»?

23.09.2011   
Інна Сухорукова
Якщо в Україні є влада (а події в Харкові поставили це під велике питання), то невже можна настільки потурати місцевим царькам, щоб вони ні на кого, окрім себе, не вважали?

Те, що відбулося в Харкові, а саме – закриття опозиційних, а, насправді, просто чесних телеканалів «Фора» та «А/ТВК» вже варто того, щоби не приймати Україну ні до яких асоціацій з Євросоюзом, і, взагалі, хоч якось сприяти її наближенню до Європи. Брутальне порушення основного права людини – на свободу слова – це злочин, за який винні у цьому мають відповідати по закону. Бо це пряме порушення Конституції України й міжнародного права.

Є в цьому витворі Харківської влади щось незрозуміле. Міський голова п. Кернес, природно не сприймає критику на свою адресу, як, можливо, й багато інших можновладців Харкова. Але, перепрошую, Харків – не окрема країна, а пан Кернес не король і не принц цієї окремо взятої країни. І, ось, не дивлячись на центральну владу, на Президента і парламент, він влаштовує якісь комбінації, які позбавляють улюблених каналів ледь не мільйон глядачів. А де ж центральна влада, що, якраз, і веде зараз переговори з Європою про асоціацію? Невже вона – центральна влада – не помітила цього ганебного явища? Чи вона не спроможна заборонити нічого пану Кернесу? Бо тоді що це за влада, і як можна з нею домовлятися будь про що? Свобода слова для Європи, як і чесні вибори,  – ледь не головні вимоги до тих країн, що хочуть до них наблизитись. Отже, Президенту та його команді це закриття каналів – така собі величезна і вчасно підкладена свиня. Може, харківська влада і робить все, що від неї залежить, щоб Україна не наближалася до Європи, враховуючи її пристрасть до Росії? Можливо, й так. Але можливо, це просто місцева дурість і свавілля. Але чому тоді Президент на це не реагує відповідним чином, чому не відновлюється робота каналів, чому мовчить Генеральна прокуратура? Вона ж, як ми бачили на політичних процесах проти Луценка й Тимошенко, дуже прислухається і поважає думку Президента. То, виходить, що влади у нас немає як такої, бо місцеві царьки її не поважають і не враховують?

Або ця сама центральна влада, в особі Президента, дає такі розпорядження? Але тоді яка ж євроінтеграція? В Харкові відбуваються мітинги на захист каналів. Розлючені глядачі звертаються до ХПГ з питанням, чи можна зібратися і подати на Кернеса до суду. Але навряд чи Кернес чи хтось інший віддавали накази про закриття каналів в письмовій формі. Тож позов до суду в кращому випадку зробить винуватцями чи провайдерів, чи санітарного лікаря чи когось іншого. Тому ми радимо звертатися до Президента і до Генеральної прокуратури.

Окрім того, що люди залишилися без інформації, більше сотні фахових журналістів залишилися без роботи. І це в більшості зовсім не ті люди, які підуть до будь-якого ЗМІ. Вони мають стійку життєву позицію. І, можна сказати, що до закриття новин АТН на каналах «Фора» та «А/ТВК», Харків попри всі корупційні і, навіть, просто схожі на кримінальні вчинки місцевої влади, можна було вважати містом, де є свобода слова і свобода інформації. Так легко, єдиним щигликом перекрити повітря і громадянам, і фаховим журналістам можна в Білорусі, Росії, не кажу вже про Казахстан та інші Східно-Азійські пострадянські країни. Але в Україні, навіть за часів Кучми, такого майже не відбувалося. Ми повернули на 180 градусів. І пливемо зі страшною швидкістю до зіткнення влади й народу. Невже влада не розуміє, чим це може закінчитися для такої держави, як Україна? Невже хтось бажає заворушень, повного падіння економіки, безладу?

Якщо в Україні є влада (а події в Харкові поставили це під велике питання), то невже можна настільки потурати місцевим царькам, щоб вони ні на кого, окрім себе, не вважали? І з цим всім сміттям бадьоро йти до Європи. А може ми насправді хочемо в ЄЕП? Отам тільки і місце для бажаючих потрапити в халепу. Безлад та повний розпад економіки нам в такому випадку забезпечений. Цього може й прагне місцева влада Харкова? А от чого хоче Президент і його команда, буде зрозуміло з того, чи відновляться харківські канали «Фора» та «АТВК».

P. S. Я ще не встигла опублікувати статтю, як почула два серйозних повідомлення. Одне – ОБСЄ стурбована закриттям харківських каналів і вимагає повернути їх мовлення. Друге – Президент дав доручення Генеральній прокуратурі розібратись, що відбувається у Харкові.

Мені здається, що Президенту самому варто розібратись, що відбувається в Харкові. Бо місцева влада, кажу це ще раз, поводить себе так, начебто нікого, окрім них, в країні не існує і ніхто ними не керує. Це було за часів Ющенка і радо продовжується тепер. Отже, чи буде Харків таким собі «королівством викривлених дзеркал», чи стане нормальним, керованим містом України, на мою думку, залежить зараз насамперед від Президента.

 Поділитися