MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Черговий приклад мови ворожнечіЗнов названо етнічну належність підозрюванихНа Донбассе братья-«арийцы» убили цыганку во имя «чистоты нации»«Чергове відпрацювання» за допомогою кийків (+відео)«У Рівному чоловік пригостив незнайомку, після чого з оселі зникли гроші»«У Рівному 24-річну дівчину ошукали на 10 тисяч гривень»Європейський Центр з прав циган просить розслідувати дії львівських правоохоронців (ДОПОВНЕНО)Українські форми нетерпимостіВи можете собі уявити – «швидка» зупиняється на околиці села, вивантажує людину на узбіччя і їде?На Житомирщині люди виступили проти «циганського свавілля» (ДОПОВНЕНО)Черговий приклад мови ворожнечі: «На Рівненщині циганку-шахрайку міліціонери затримали за гарячими слідами»«Мова ворожнечі» на офіційних сайтах міліції – заохочування суспільства до дискримінації чи правова безграмотність?Життя циганськеПолковник Лазутко роздає найкращим підлеглим нагороди«Цигани з Волині дурили рівнянок»У Чернівцях «Беркут» відправив ромів на Батьківщину – в Закарпаття«Вчора циганка видурила 20 тисяч у 17-річної жительки Вінниці»«На Івано-Франківщині затримали групу циган, які обкрадали місцевих мешканців»Роми з Торчина на Волині запевняють, що їх хочуть виселити з селаУкраїнські роми не можуть захистити себе правовими засобами

У Миргороді роми поскаржилися на правоохоронців та органи влади

12.03.2012    джерело: www.poltava.pl.ua
Людмила Кучеренко, президент Полтавського обласного медіа-клубу
Днями у приміщенні Миргородської районної ради відбулася зустріч представників ромської громади краю з відповідальними працівниками міськрайвідділу міліції, Пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення, служби зайнятості.

Днями у приміщенні Миргородської районної ради відбулася зустріч представників ромської громади краю з відповідальними працівниками міськрайвідділу міліції, Пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення, служби зайнятості.

За даними соціологічних досліджень роми (цигани) в Україні є найдискримінованішою нацією. Вони найменше інтегровані в суспільство й досить часто зустрічаються з проявами ксенофобії. Це у повній мірі підтвердили факти, про які розповіли миргородські роми. Так, у січні ц. р. сім’я з дітьми (причому, чоловік – ром, а дружина – українка) зайшла у кафе. Замовили вареники, деруни. Але не встиг офіціант виконати замовлення, як до них підійшли міліціонери й в ультимативній формі зажадали негайно покинути заклад громадського харчування. Подружжя намагалося з’ясувати, чому вони повинні піти з кафе, адже нікому не заважають, громадського порядку не порушують. Однак правоохоронці, котрі не представилися, не стали нічого пояснювати й знову пригрозили: не підете звідси по-хорошому, матимете великі неприємності… Ще й дорікнули жінці, що такі, як вона, «портять» українську націю. І сім’я мало не зі сльозами на очах мусила забрати страви у судочках і піти додому.

Роми розповіли про непоодинокі випадки, коли міліціонери підходять до тих із них, хто торгує на базарі, або просто зупиняють на вулиці й ведуть у відділок, де знімають відбитки пальців. Або про так звану перевірку документів: роми, як законослухняні громадяни, на вимогу правоохоронців пред’явити посвідчення особи дають їм для огляду паспорт. Але міліціонери, порушуючи закон, забирають його й кажуть, щоб прийшли за документом у райвідділ міліції. Там же не віддають, доки тривіально не здеруть з циган гроші. Або, коли міліціонери побачать за кермом рома, розвертаються, наздоганяють, шмонають машину й не відпускають, доки не «здоять» гроші… Торік у Миргороді стався прикрий випадок, коли чотирьох ромів, що приїхали з Луганської області на похорон родича, затримали на вокзалі за кілька хвилин до відправки їхнього транзитного поїзда. Мало того, що пропали квитки, у відділку їх принижували, обзивали, дактилоскопіювали, забрали чималу суму грошей. А одному чоловіку міліціонер, чиркнувши запальничкою на струмінь з дезодоранту, обсмалив волосся на голові. Незважаючи на мої звернення, миргородська міліція не визнала фактів грабунку, тортур, морального й фізичного тиску на циган. Щоправда, кажуть, той правоохоронець-кат уже не працює в міліції.

Керівництво Миргородського МРРВС на цій зустрічі стверджувало, що чимало з наведених фактів вперше почуло. Цигани, як правило, бояться скаржитися на неправомірні дії міліціонерів.

Розповідали миргородські цигани й про кпини та упередженість, яких вони зазнають, коли приходять у різні державні установи вирішувати свої питання. То невже курортний Миргород, одне з місць компактного поживання ромів на Полтавщині, – ксенофобське місто?

Багато запитань було у представників ромської громади й до керівників державних установ. Зокрема, щодо новацій пенсійного законодавства. Чимало з них не знають, що з 2004 року до страхового стажу не зараховується навчання у середніх спеціальних і вищих навчальних закладах, а з 1 жовтня 2011 року не зараховується й відпустка по догляду за дитиною до 3-річного віку. Не всі знають про те, що держава відмовляє у призначенні пенсії тим жінкам і чоловікам, які на момент досягнення пенсійного віку не мають 15 років стажу (такі випадки в області вже непоодинокі). Тож вельми корисною для присутніх була інформація про те, що громадяни, які з різних причин офіційно не працювали й не сплачували внесків до Пенсійного фонду у період з 1 січня 2004 року й по цей час, образно кажучи, можуть докупити роки стажу, уклавши відповідний договір і сплативши 33, 2% від мінімальної зарплати до Пенсійного фонду. Приміром, за 2004 рік ця сума становить 859, 20 грн., у 2008 році – 2121, 48 грн., а у 2011 році – 3836, 92 грн.

Запитання ромів до представника райуправління праці та соцзахисту населення стосувалися здебільшого соціальних виплат таким категоріям, як багатодітні матері, інваліди. У роботі служби зайнятості їх цікавило, чи бере вона на облік тих, хто не має повної середньої освіти.

Ще кілька годин тривав семінар з підвищення рівня правової освіченості циган, адже їм треба вчитися самим відстоювати свої права. Потім юрист, колишній помічник міністра внутрішніх справ з прав людини у Полтавській області Антоніна Стучилова, надала ромам групові та індивідуальні юридичні консультації.

Ромів консультує Антоніна Стучилова

Заходи відбулися в рамках проекту Полтавського обласного медіа-клубу «Посилення правових можливостей ромських громад Полтавщини», підтриманого Міжнародним Фондом «Відродження».

 Поділитися