MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Право на захист – бутафорія чи реальність?Судовий розгляд справи Якова Строгана вочевидь затягуєтьсяЧи стане суспільний резонанс гарантією правосуддя?Судові слухання у справі Якова Строгана продовжуютьсяПытки в райотделах. Милиция утверждает, что Строган побил себя самПрес-конференція Є. Захарова та А. Муканової щодо справи Я. Строгана (ВІДЕО)Пікетування ГУ МВС України в Харківській області (ФОТО)На захист Якова Строгана!Переслідування міліцією Якова СтроганаЯкова Строгана привезли в суд избитымДополнительная информация по делу Якова СтроганаСотрудники милиции оформляют задержание Якова СтроганаСотрудники Киевского РОВД г. Харькова пытали человека. В возбуждении уголовного дела отказано.І у правозахисників бувають щасливі хвилини…Чергове засідання у справі Якова СтроганаТяганина зі справою Якова СтроганаСудове засідання у справі Я. Строгана перенесено на травеньСлухання справи Якова Строгана знов перенесене

Якова Строгана звільнено

13.03.2012   
Вчора, 12 березня, в Київському районному суді міста Харкова відбулося чергове засідання у справі Якова Строгана. Йому змінено міру запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про невиїзд.

Вчора, 12 березня, в Київському районному суді міста Харкова відбулося чергове засідання у справі Якова Строгана. Йому змінено міру запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про невиїзд.

Було проведено нову комісійну судмедекспертизу, яка тривала близько півроку. Результати її приблизно місяць тому передані в розпорядження суду й зачитані на вчорашньому засіданні. Згідно з висновком експертів постраждалий зазнав легких тілесних ушкоджень, що не призвели до тривалого розладу здоров’я. Також експертам не були надані побутовий ніж (не визнаний холодною зброєю) та електроміографія м’язів, яка б свідчила про ступінь ушкоджень потерпілого. Суд постановив згадані матеріали передати експертам.

Адвокат Я. Строгана Сергій Медведєв подав клопотання про заміну підсудному запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про невиїзд. Суд це клопотання задовольнив виходячи з того, що судове слідство добігає кінця й Строган не може впливати на суд.

Коротко про справу Якова Строгана

Ввечері 15 серпня 2010 року в Я. Строгана стався конфлікт із сусідом по під’їзду. Очевидці можуть підтвердити, що Яків не був ініціатором конфлікту, лише відкинув сусіда в бік. Той впав і порізався скалками пивних пляшок, які сам же перед тим розбив. Вночі до Строгана приїхали співробітники міліції, принаймні, вони так назвалися й вимагали відчинити двері. Вранці Строган впустив міліціонерів у помешкання. Вони відвезли його до райвідділу міліції, де Яків склав пояснення, а потім – в ліс, де катували протягом кількох годин електрострумом, вимагаючи зізнатися у замаху на вбивство, а коли він втрачав свідомість, відливали водою. Зрештою, коли це не дало результатів, залили йому в горлянку нашатирний спирт, що призвело до серйозного опіку внутрішніх органів. Після цього протягом чотирьох діб Строгана тримали у таємних помешканнях, а потім відпустили, сказавши, щоб той приніс 10 тис. доларів. Коли Строган наступного дня приніс лише 4 тис., сказали, що якщо знайшов стільки, знайде й решту. Після цього Я. Строган зняв побої і звернувся до служби внутрішньої безпеки, до прокуратури Київського району, але 29 жовтня 2010 року Строгану в порушенні кримінальної справи відмовили.

19 листопада 2010 року Строган разом з представниками Харківської правозахисної групи дав прес-конференцію, на якій розповів про події, що трапилися з ним у серпні, а 9 грудня 2010 року Строгана викликали до слідчого в Київський районний відділ міліції як свідка для допиту з приводу інциденту з сусідом. Після того, як він з’явився в міліцію, його затримали. Як стало відомо, після того, як Строган опублікував інформацію про серпневі події, порушено кримінальну справу і Строгану пред’явлено звинувачення в замаху на умисне вбивство сусіда. Зі слів слідчого, в ході експертизи, яку проведено через два з половиною місяці після бійки, в сусіда виявлено тілесні ушкодження середньої тяжкості у вигляді ножових поранень. Також через 2 місяці з’явилися твердження сусіда про те, що у Строгана під час бійки був ніж. В обґрунтуванні затримання зазначено, що Строган може сховатися від слідства.

10 грудня 2010 року Строгана доставили до Київського районного суду для обрання запобіжного заходу. Присутні в суді дружина і представники Харківської правозахисної групи бачили великий синець в області лівого ока, червону смугу на шиї і синці на тілі. Строган насилу пересувався й задихався. У залі суду йому стало зле, за наполяганням дружини викликали швидку допомогу. Бригада швидкої допомоги зафіксувала у Строгана закриту черепно-мозкову травму і струс головного мозку. Проте, суддя не дозволила госпіталізувати Строгана. У ході судового засідання Строган розповів про те, що після затримання його побили працівники міліції, причетні до його побиття в серпні.

Рішенням суду Строган був взятий під варту – підставою стало лише наявність у Строган попередньої судимості. Суд не взяв до уваги той факт, що Строган не тільки не намагався сховатися, а навпаки, постійно контактував з правоохоронними органами.

Поруку, неодноразово пропоновану Харківською правозахисною групою, суд відхиляв.

 Поділитися