MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«У Рівному чоловік пригостив незнайомку, після чого з оселі зникли гроші»

19.01.2012    джерело: www.ogo.ua
Знов мова ворожнечі – «…якщо на порозі вашої домівки з’явилися громадяни, схожі до осіб ромської народності, негайно телефонувати до міліції за номером телефону 102» – радять у Рівненському МВ УМВС. Матеріял подаємо без змін («Права людини»).

Знов мова ворожнечі – «…якщо на порозі вашої домівки з’явилися громадяни, схожі до осіб ромської народності, негайно телефонувати до міліції за номером телефону 102» – радять у Рівненському МВ УМВС. Матеріял подаємо без змін («Права людини»).

По обіді 18 січня до чергової частини Рівненського МВ УМВС надійшло повідомлення про те, що з квартири після візиту нібито онуки зникли дві тисячі гривень.

На вказане повідомлення виїхала слідчо-оперативна група. Міліціонерам 77-річна дружина Зінаїда розповіла, що вона була у церкві, потім пішла провідати онуків. Коли прийшла додому, її 86-річний чоловік Михайло повідомив, що заходила дружина його онука Оксана. Жінка здивувалася, адже вона мала бути в селі.

Зінаїда стала з’ясовувати, хто ж то міг бути. Дружина відразу запитала, чи на місці гроші. Дідусь навіть і не збагнув, що вони могли зникнути. У шафі та комоді грошей вже не було…

Сусіди кажуть, що до них зайшла жінка, схожа до особи ромської народності, з дитиною на руках, і попросила води. Люди не відмовили. Випивши стакан води, вона попросила ще один. Та «оглянути» квартиру їй не вдалося – поруч із нею став господар. Тоді вона подякувала і вийшла.

Незнайомка постукала в інші двері. Їй відчинив старенький дідусь.

Оксано, то ти? – спитав дідусь.– Так.– Привітавшись, поцілувала у щічку і пройшла у квартиру.– А де ж Андрій (онук)? – Він на дворі мене чекає, зараз буде.

Не замкнувши дверей на замок, Михайло запропонував жінці поїсти. Наливши тарілку супу, вона жадібно з’їла його, давши трохи дитині. Незнайомка вела розмову з дідусем, не даючи йому таким чином покинути кухні. Малеча в той момент ходила коридором. За 15–20 хвилин непрохана гостя покинула оселю дідуся. З іншої квартири повідомили, що якийсь хлопчина, схожий на цигана, цікавився, чи бува хто не здає квартири.

Правоохоронці припускають, що коли дідусь пригощав нібито родичку, інший, співучасник, непомітно пройшов до кімнати і викрав гроші, котрі подружжя збирали на операцію очей. Михайло – учасник Великої Вітчизняної війни, був контужений. З часом у нього погіршився зір. Зараз він інвалід 1 групи по зору. А зловмисники, скориставшись таким станом здоров’я, «лишили» старенького, крім грошей, останньої надії краще бачити.

– Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України, тобто крадіжка, – коментує начальник ВКР Рівненського МВ УМВС Іван Руденко.– Правоохоронці встановлюють особи зловмисників. А тим часом прохання до осіб похилого віку незнайомим громадянам не відчиняти дверей, а краще попросити це зробити рідних та близьких. Крім того, якщо на порозі вашої домівки з’явилися громадяни, схожі до осіб ромської народності, негайно телефонувати до міліції за номером телефону 102.

Інна Березовська, Рівненський МВ УМВС

 Поділитися