MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Роми з Торчина на Волині запевняють, що їх хочуть виселити з села

22.04.2011    джерело: zaxid.net
Волинські роми просять депутатів захистити їх від неправомірних дій міліції та незаконного виселення з селища Торчин Луцького району.

Волинські роми просять депутатів захистити їх від неправомірних дій міліції та незаконного виселення з селища Торчин Луцького району.

З таким звернення представники Волинської обласної громадської організації циган «Терне Рома» звернулися 21 квітня до депутатів постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності та боротьби зі злочинністю Волинської обласної ради, інформують ВН (volynnews.com).

У зверненні йдеться, що «10 березня працівники міліції проводили рейд у смт. Торчин. Суть рейду полягала в тому, що від восьмої години ранку міліціонери без дозволу заходили до помешкань ромських родин: перевіряли паспорти, переписували номери мобільних телефонів, фотографували мешканців осель, знімали в них відбитки пальців».

Керівник ромської організації Сергій Григориченко розповів, що міліціонери погрожували циганам фізичною розправою над їх малолітніми дітьми, обіцяли виселити всіх ромів із Торчина.

«Для цього вони сказали, що навіть готові сфабрикувати кримінальні справи, підкинути наркотики», – запевняв депутатів Сергій Григориченко.

Підтримав ромів і юрист Віктор Пенько, який вже багато років консультує циган у правових питаннях. Він розповів, що до нього зверталися мешканці Торчину та інших населених пунктів області з проханням захистити їх від протиправних дій правоохоронців та місцевої влади.

«До мене надходила інформація в усній формі про те, що зокрема у селі Переспа сільський голова збирає підписи на виселення циган. Організатором цього, за словами місцевих мешканців-ромів, є селищний голова. Відповідно люди говорили, що й в Торчині планується така акція з виселення ромів», – розповів Віктор Пенько.

Правоохоронці все заперечили та послались на те, що такі рейдові перевірки вони проводять постійно в профілактичних цілях.

Натомість обласні депутати рекомендували обласному прокурору розглянути звернення ромів та повідомити обласних парламентаріїв про результати розслідування.

 

 

 

 Поділитися