MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Побиття, цькування, погрози

21.05.2012    джерело: www.dw.de
Ольга Веснянка

У Києві демонструють нетерпимість до геїв і лесбійок. Після плюндрування виставки про квір-сім’ї черговим проявом агресії проти людей з іншою сексуальною орієнтацією у Києві став напад на організаторів гей-параду.

В неділю, 20-го травня у Києві мала пройти правозахисна хода на знак протесту проти ворожості до геїв і лесбійок. Учасники демонстрації планували звернутися до парламенту і президента із закликом відхилити гомофобні законопроекти і заборонити розпалювання ненависті до секс-меншин у публічній площині. Зрештою, офіційно ходу довелося скасувати, обмежившись «флеш-мобом в одному з парків Києва». Як розповів Deutsche Welle лідер «Гей-форуму України» Святослав Шеремет, зробили це з огляду на безпеку учасників й учасниць. Коли організатори ходи, серед яких був і Святослав Шеремет, спілкувались з журналістами, група невідомих в масках – 10–12 осіб – вийшли з найближчої станції метро і побили представників організацій секс-меншин.

Плюндрування виставки

Напередодні невідомі здійснили напад на виставку «Своя кімната» фотохудожниці Євгенії Бєлорусець, присвячену повсякденню українських сімей секс-меншин. Більшість фото були пошкоджені. Утім, як повідомили DW організатори, роботи і надалі показуватимуть у різних українських регіонах. Виставку у Центрі візуальної культури організувала зокрема громадська організація «Інсайт» за підтримки німецького Фонду Бьолля. Голова «Інсайт» Олена Шевченко у розмові з DW висловила сподівання, що нападників знайдуть, адже їх зафіксувала камера відеоспостереження.

Одне з понівечених фото Євгенії Бєлорусець

Шевченко впевнена: винні ультраправі. «Напад стався якраз в дні проведення Міжнародного форуму-фестивалю ЛГБТ «КиївПрайд2012», була запланована хода, а так як інформація про місце проведення була закритою, очевидно нападники шукали активістів на виставці». Тепер, як каже Олена, фото будуть демонструвати й зіпсованими, аби підкреслити, що попри агресію гомофобів, продовжують працювати. Це не вперше вчинено напад на Центр візуальної культури на ґрунті гомофобії. Два роки тому невідомі у масках атакували учасниць та учасників заходу, присвяченого Дню пам’яті трансгендерних людей, які стали жертвами насильства.

Виставку показуватимуть і в інших містах, хоча пошкожено більшість робіт

Amnesty International критикує міліцію

До української столиці на заходи в рамках фестивалю «КиївПрайд2012» приїхали громадські активісти з Німеччини, Іспанії, Латвії, депутати Європарламенту. Як каже голова «Інсайту», активісти їх організації завжди підтримували ідею відкритої ходи: «Чимало партнерських організацій в Україні і простих людей хотіли підтримати, тепер розчаровані, що не змогли приєднатись». За словами Шевченко, якщо робити заходи закритими і засекреченими, то це виглядає так, що секс-меншини бояться, а насправді у параді могли взяти участь кілька тисяч людей.

За підсумками подій у Києві міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила заяву, в якій закликала українські правоохоронні органи робити більше, аби захисти права секс-меншин. Українських парламентаріїв правозахисники закликають відхилити законопроект про «заборону пропаганди гомосексуалізму» як такий, що суперечить міжнародним зобов’язанням України з протидії дискримінації.

20.05.2012

Редактор Євген Тейзе

 Поділитися