MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Чи мають українці право знати правду про своє минуле?» – м. Херсон (ВІДЕО)

03.07.2012   
25.06.2012 року в м. Херсоні відбулася публічна дискусія: «Чи мають українці право знати правду про своє минуле?» Чи можлива єдина історична правда? Чи можуть бути обмеження в доступі до документів про політичні репресії? Де лежить межа між правом на приватність і правом суспільства знати правду про своє минуле? – такі та інші питання дискутувалися в Херсоні.

Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров розповів про доступ до архівних документів, що стосуються політичних репресій, в архівах України та закордоном, про роботу ХПГ в цьому напрямку, зокрема, про видання на цю тему. Також Є. Захаров розповів про здобутки розтаємничення і доступу до архівних документів в архівах СБУ.

Дискутувалися питання: «Історичні факти в публічному дискурсі: правда чи історичні міфи?», «Чи можлива єдина історична правда?», «Чи можуть бути обмеження в доступі до документів про політичні репресії? Якщо так, то які?», «Чи має жертва політичних репресій право закрити доступ до архівних документів, де вона фігурує?», «Як забезпечити одночасно право доступу дослідників до архівних матеріалів і право фігурантів цих матеріалів на приватність? Де лежить межа між правом на приватність і правом суспільства знати правду про своє минуле?», «Який досвід Німеччини (НДР) та інших країн колишнього соцтабору щодо доступу до архівів міг би бути корисним в Україні?».

Також Є. Захаров презентував книжки Льва Копелєва та Раїси Орлової («Мы жили в Москве», «Мы жили в Кёльне»), що їх видала Харківська правозахисна група. Лев Копелєв (1912–1997) – письменник, германіст, правозахисник, громадський діяч – 9 квітня сього року йому мало б виповнитися 100 літ. Також представлено автобіографічну трилогію «И сотворил себе кумира», «Хранить вечно», «Утоли моя печали», яку ХПГ видала раніше.

До вашої уваги – відео-звіт про захід.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

 Поділитися