MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Спеціальним представником ЄС з прав людини призначено Ставроса Ламбрінідіса

27.07.2012    джерело: eeas.europa.eu
Ламбрінідіс став першим тематичним Спеціальним представником Європейського Союзу – його призначенню передувало ухвалення Стратегічних рамок з прав людини та демократії.

пропозицією Кетрін Ештон, Високого представника ЄС у справах зовнішніх відносин та безпекової політики.

Одним з основних завдань Ламбрінідіса на новій посаді стане зміцнення ефективності політики Євросоюзу у сфері прав людини. Ламбрінідіс працюватиме у тісній співпраці з Європейською службою зовнішньої дії, яка надаватиме йому повну підтримку.

Коментуючи призначення Ламбрінідіса, Ештон підкреслила: «Я  з нетерпінням чекаю на співпрацю з ним щодо надання захисту прав людини та демократії центрального місця в зовнішній політиці ЄС, а також щодо зміцнення узгодженості та ефективності нашої роботи у цій сфері».

Призначення Ламбрінідіса привітали також у Європейському Парламенті. За словами Барбари Льохбілер, Голови підкомітету Європарламенту з прав людини, Спеціальний представник «має бути надійним голосом для тих, хто страждає від порушень прав людини».

Ламбрінідіс розпочне виконання своїх обов’язків з 1 вересня. Його мандат триватиме до 30 червня 2014 року.

За професією Ламбрінідіс є юристом; він має великий досвід політичної та дипломатичної роботи, зокрема на посадах міністра закордонних справ Греції, віце-президента Європейського Парламенту, а також віце-президента Комітету Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ.

Ламбрінідіс став першим тематичним Спеціальним представником ЄС – його призначенню передувало ухвалення Стратегічних рамок з прав людини та демократії.

Нагадаємо, що місяць тому – 25 червня – Рада Міністрів закордонних справ ЄС ухвалила Стратегічні рамки з прав людини та демократії. Вони встановлюють принципи, цілі та пріоритети, замислені для покращення ефективності та узгодженості політики всього Євросоюзу протягом наступних десяти років. Також вони закладають узгоджений фундамент для колективних зусиль, які залучатимуть держави-члени ЄС та його інституції. Окрім того, Стратегічні рамки закріплюють зобов’язання розвивати справжнє партнерство з громадянським суспільством.

Більше інформації:

Новина про призначення Ламбрінідіса Спеціальним представником ЄС з прав людини

Вітальне слово європейських депутатів з нагоди призначення Ламбрінідіса Спеціальним представником ЄС з прав людини

Інформація про Стратегічні рамки ЄС з прав людини та демократії

 Поділитися