MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Посварити Україну з сусідами: як працює російська дезінформація в ПольщіВід початку 2023 року Уповноважений із захисту державної мови отримав 880 звернень від громадянМитці не/повертаються: Мінкульт вимагатиме дані про військовий облік для виїзду за кордонЧоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконання, засудили до одного року позбавлення воліЗа 5 металічних стовпчиків — 5 років катування без ліків і операції? ‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів‘Люди в паніці кидали своїх лежачих родичів’, — маріуполець про те, як схиляли до виїзду в Росію«Лежав, промовляючи назви українських міст» – дайджест російських протестівМоніторинговий візит до ДУ «Полицька виправна колонія (№76)»28 червня – головне за день«Азовсталь» продовжують обстрілюватиКОНЦЕПЦІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ ЯК УНІВЕРСАЛЬНОЇ КАТЕГОРІЇ ЕВОЛЮЦІЇ РОЗУМУ: МЕТАПІДХІД4 листопада – головне за деньБілорусь: Незалежний телеканал «Белсат» визнано екстремістськимЗнову переплутали сокиру та скальпель31 травня – головне за деньПрослушка за гроші – на Черкащині затримали поліцейськихНовий Інтернет-ресурс Харківської правозахисної групиКрим: Найбільш жорстокі тортури щодо ув’язнених застосовують співробітники ФСБКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 року

У Харкові вночі здійснено напад на учасників акції проти «мовного закону»

16.08.2012   
Георгій Кобзар
Пікетувальники кажуть, що міліція їх не захистила. Натомість, ГУМВС стверджує, що зреагували негайно.

За словами мітингувальників, «15 серпня близько 1.15 до місця розташування акції підбігли чотири молодих людини в спортивних костюмах з капюшонами, зламали і вкрали чотири українські державні прапори, розтерзали і вкрали агітаційні матеріали й речі», – розповіли учасники акції. За їхніми словами, кожну ніч в 1.00 в саду ім. Шевченка вимикається освітлення, і нападники знали це, та «діяли організовано і сплановано».

Мітингувальники наголосили, що співробітники міліції, які більше місяця цілодобово стежили за мовним протестом (поруч з місцем проведення акції постійно чергували патрульні міліцейські машини), саме цієї ночі чомусь зникли. Одразу після нападу по телефону була викликана міліція, але, за словами протестувальників, патрульна машина прибула на місце події тільки через годину після виклику.

«Однозначно можна говорити, що напад сплановано і зрежисовано міською владою, синхронні дії бандитів і співробітників міліції є тому переконливим підтвердженням», – заявили учасники акції.

У відповідь на звинувачення у бездіяльності міліція опублікувала на сайті ГУМВС України у Харківській області «Офіційне повідомлення».

Починається воно досить дивно: «14 серпня 2012 року на окремих сайтах в мережі Інтернет http://glavnoe.ua/news/n106616 з’явилася інформація: «Ночью «боевики Гепы» разгромили «языковый» пикет в Харькове» щодо нападу на учасників акції протесту проти «мовного» закону.

Чому Інтернет-оглядач «Главное», посилання на який наведене у міліцейському повідомленні, названий «окремими сайтами»? – незрозуміло. Для чого наводиться цитата про якихось бойовиків якогось Гепи – теж.

Далі з цього приводу Головне управління МВС України в Харківській області повідомляє, що інформацію про «начебто» скоєний напад на учасників акції протесту проти «мовного» закону чергова частина Дзержинського районного відділу міліції міста Харкова за телефоном «102» отримала 14 серпня 2012 року о 01-30. Виходить, що повідомлення до міліції надійшло… за добу до самої події. Втім, можливо, міліціянти помилилися, зарахувавши нічний час до дня, що вже закінчився.

Далі міліція оповідає, що черговим Дзержинського РВ інформацію негайно було передано найближчому до місця події наряду патрульної постової служби, що здійснює охорону громадського порядку на території парку ім. Шевченка. Та на місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Дзержинського РВ, керівництво Харківського міського управління міліції.

Але чомусь не повідомляється – а скільки ж за штатським людським розрахунком становить це міліцейське «негайно»? Адже саме на запізнілу реакцію з боку міліції нарікали пікетувальники.

Далі йде стандартне чиновницьке писання: «Даний факт належним чином зареєстрований у відповідному журналі Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, наразі проводиться опитування свідків щодо збору первинного матеріалу для прийняття рішення згідно з чинним законодавством».

Хочеться вірити, що й саме розслідування буде проведене відповідне та належним чином, а не стане основою для чергової відписки.

Нагадаємо, безстрокова акція протесту проти закону «Про основи державної мовної політики» почалася в Харкові 3 липня з ініціативи місцевих молодіжних організацій. 4 липня міліція розігнала акцію на площі Свободи. 10 серпня після заборони Харківського окружного адміністративного суду протестуючі пішли з площі Свободи й оголосили про продовження акції «в мобільному режимі».

 Поділитися