MENU

Викрадений у Києві російський опозиціонер просив про притулок – УВКБ ООН

22.10.2012 | www.pravda.com.ua

Російський опозиціонер Леонід Развозжаєв, якого викрали у Києві в п'ятницю, звернувся за консультацією щодо надання йому притулку, однак процедура завершена не була, бо він зник.

Про це «Українській правді» повідомила радник з питань громадської інформації УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олександра Маковська.

«Развозжаєв звернувся до УВКБ ООН і повідомив про те, що він має намір звернутися в Україні  щодо надання йому статусу біженця. В Україні цей статус надається державним органом – Державною міграційною службою», – сказала Маковська.

Вона додала, що він звернувся до УВКБ ООН і був направлений до однієї з неурядових організацій, яка надає правову допомогу тим, хто бажає отримати статус біженця.

«В п'ятницю Развозжаєв був зареєстрований цією організацією в Києві і зареєстрований з метою надання йому правової допомоги», – сказала Маковська.

«Однак він вийшов з офісу під час обідньої перерви і не повернувся, залишивши в офісі свої речі. Юристи були стурбовані тим, що сталося, вони повідомили УКБ ООН, спробували зв'язатися з ним, зв'язку з ним не було, тому була повідомлена міліція про те, що людина зникла», – розповіла Маковська.

Відповідаючи на уточнення, чи була завершена процедура, Маковська відповіла: «Процедура не була завершена. З ним проводили співбесіду, він заповнював якісь папери. В один момент він вийшов в і не повернувся».

«Ми не маємо інформації, що йому вдалося звернутися до українських державних органів про надання йому статусу біженця, крім того він тільки зареєструвався в партнерській організації, і ніяких подальших дій чи рішень по його справі не було прийнято», – зазначила Маковська.

Як відомо, у п'ятницю Развозжаєв опинився в Росії. Басманний суд призначив йому запобіжний захід у вигляді попередньго ув'язнення строком на 2 місяці.

22 жовтня 2012

Українська правда

 

 Поділитися