MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Саджати за висловлення думки – це дикунство»

15.01.2013    джерело: 5.ua
Так вважає правозахисник А. Бущенко. А «Чорний комітет» обіцяє нові антивладні графіті.

Як повідомляє «5 канал», «Чорний комітет» обіцяє нові антивладні графіті.

Графіті із зображенням людини, схожої на президента, із простреленою головою – і надалі з’влятимуться у різних містах України.

Так в ініціативній групі «Чорний комітет» відреагували на вирок сумського суду, який покарав 2-ма роками обмеження волі Михайла Писарцова та Дмитра Данилова за те, що вони на стіні будинку нанесли зображення, схоже на Віктора Януковича. Ігореві Генненку присудили рік і вісім місяців в’язниці і Володимиру Наконечному доведеться відсидіти рік у трудовій колонії.

Тим часом, правозахисники заявили – малювання трафаретів, хай навіть і з таким змістом, не є виявом екстремізму. Мовляв, у такій ситуації людину можна покарати за пошкодження майна, але в жодному разі не саджати за ґрати.

Аркадій Бущенко, правозахисник: «Саджати, притягати до кримінальної відповідальності просто за висловлення думки, за вираження певних поглядів - це вже дикунство з мого погляду. Ніякого стосунку до екстремізму це не має».

Богдан Тицький, представник ініціативної групи «Чорний комітет»: «Ці трафарети – це загальнонародна творчість. Їх малюють як в Сумах, у Львові, так і у інших містах. Напевне, представники правоохоронних органів вирішили показати себе прихильними до нинішнього режиму і посадити всіх тих, хто не підконтрольний».

У прокуратурі Сумської області вже заявили: чотирьох студентів засуджено не за малювання трафаретів із Януковичем, а за хуліганство.

Там повідомили, що слідство встановило причетність засуджених до цілої низки хуліганських дій у Сумах у період з грудня 2010-го по серпень 2011-го. В результаті були пошкоджені житлові будинки, зупинки громадського транспорту, об’єкти комунальної власності та корпуси вищих навчальних закладів. Збитки від цих хуліганських дій – кажуть у прокуратурі – сягають десятків тисяч гривень.

 Поділитися