MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Харківщині розробляють програму з протидії торгівлі людьми

01.02.2013   
Георгій Кобзар
Протягом 2013 р. її буде обговорювати робоча група у складі представників усіх структурних підрозділів, на які покладено завдання протидіяти сучасному рабству, а також представники громадськості.

Громадська організація «Жіноча громада» у партнерстві з Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської облдержадміністрації, за підтримки представництва Міжнародної організації з міграції в Україні реалізовують у Харківській області проект Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми.

Як повідомила 30 січня в прес-центрі інформагентства «STATUS QUO» голова ГО «Жіноча громада» Ольга Білецька, результатом реалізації проекту має стати обласна соціальна програма з протидії торгівлі людьми та виділення фінансування на її виконання з місцевих бюджетів.

Головний спеціаліст обласного Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Сухорукова зазначила, що таку програму планується прийняти в 2014 р. Протягом 2013 р. її буде обговорювати робоча група у складі представників усіх структурних підрозділів, на які покладено завдання протидіяти сучасному рабству, а також представники громадськості.

Зазначений проект також передбачає підвищення рівня обізнаності місцевих держслужбовців і депутатів в питанні ефективної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Передбачене навчання фахівців (держслужбовців, вчителів, проректорів вузів, фахівців з виховної роботи і т.д.), які й будуть вести інформаційно-просвітницьку роботу.

Проект Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми стартував 21 грудня 2012 р. Його фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Королівство Данії.

На думку експертів, до групи ризику людей, які можуть стати жертвами торгівлі людьми, входять: студенти, випускники-сироти інтернатів та ПТУ, громадяни працездатного віку, клієнти шлюбних і модельних агентств.

«На жаль, Україна залишається країною поставки, транзиту і стає країною призначення для торгівлі людьми. За оцінками представництва Міжнародної організації з міграції, з 1991 р. більше 120 тис. українських громадян постраждали від різних форм сучасного рабства», – зазначила О. Білецька.

За інформацією «STATUS QUO», за 2012 правоохоронці Харківщини виявили 4 канали вивозу громадян України з метою сексуальної експлуатації. У відношенні осіб, які займаються торгівлею людьми, було порушено 21 кримінальну справу, 20 жінок і 1 чоловік значаться потерпілими. При цьому, за даними міліції, випадків потрапляння харків’ян у трудове рабство за кордоном за останні роки не виявлялося.

 Поділитися