MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Україні прийнято Стратегію захисту та інтеграції ромів

15.04.2013   
8 квітня 2013 року, у Міжнародний день ромів, видано указ президента України, яким схвалено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини.

8 квітня 2013 року, у Міжнародний день ромів, видано указ президента України №201/2013, яким схвалено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Як інформує сайт Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ), метою Стратегії є «визначення засад захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини шляхом забезпечення рівних прав і можливостей для її участі в соціально-економічному та культурному житті держави, а також активізації співпраці з громадськими об’єднаннями ромів».

Стратегія передбачає створення умов для покращення становища ромів України в таких сферах, як правовий захист, соціальний захист і зайнятість, освіта, охорона здоров’я, житлово-побутові умови, а також у сфері культури й інформації.

Як наголошує Олександр Шваюн, менеджер програми «Рома України» МФВ, документ дасть змогу продовжити виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС у частині комплексної інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство.

Кабінетові Міністрів доручено затвердити в шестимісячний строк план заходів щодо реалізації Стратегії.

МФВ був причетний до підготовки указу. У липні 2012 року за організаційної та фінансової підтримки фонду було створено робочу групу для підготовки пропозицій і зауважень до проекту документу. Членами робочої групи були лідери ромської спільноти України, представники ромських інститутів громадянського суспільства, експерти. Діяльність групи координувала програма «Рома України» МФВ.

У межах роботи групи було здійснено порівняльний аналіз Стратегії, вивчено найкращі європейські практики з розробки концептуальних програм для ромів, напрацьовано пропозиції щодо створення рівних можливостей для ромської національної меншини в Україні та забезпечення громадянських, політичних, соціально-економічних і культурних прав ромів.

МФВ брав активну участь в обговоренні проекту Стратегії, розробці національної програми та плану дій на виконання Стратегії. Він також сприяв включенню України до міжнародних ініціатив з інтеграції ромів, залученню національних і міжнародних експертів до розробки ефективних заходів плану дій.

При цьому Фонд виходив із того, що інтеграцію ромів Євросоюз запровадив як критерій оцінки дотримання фундаментальних прав людини та визначення ефективності інтеграційних процесів у країнах Центральної Європи, та з того, що подолання дискримінації ромів є вимогою для України в контексті підписання угоди про асоціацію з ЄС і виконання плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки.

Після підписання документу МФВ та громадські організації здійснюватимуть усебічний моніторинг виконання Стратегії та сприятимуть імплементації її положень.

Нагадаємо, що мета програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження» – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

 Поділитися