MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російським історикам рекомендовано доводити «універсальність голодомору»

22.04.2013   
Георгій Кобзар

 

Федеральне архівне агентство Росії дало історикам рекомендації щодо висвітлення подій, пов’язаних з Голодомором 1932-1933 років. Про це йдеться в пояснювальній записці, підготовленій науковим керівником тритомного збірника архівних документів, виданого Федеральним архівом – російським доктором історичних наук Віктором Кондрашиним.

 

Заступник керівника Федархіву Володимир Тарасов уточнив: «Росархів виступив ініціатором ряду інформаційних заходів щодо проблеми голоду в СРСР. Звичайно, це була реакція на ті події, які відбувалися в Україні... щоб нейтралізувати те, що там робилося».

 

Спочатку тритомник планували назвати «Голод в СРСР 1932-1933 рр.», але в рамках «нейтралізації» російські чиновники, очевидно, вирішили змістити часові рамки голоду, щоб уникнути асоціацій із цифрами 1932-1933, які в Україні стали фактично синонімами слова «Голодомор». На сьогоднішньому етапі збірник анонсовано як «Голод в СРСР 1929-1934 рр».

 

У пояснювальній записці Кондрашина, яку наводить «24», сказано: «Враховуючи «український фактор», треба добирати документи з таким розрахунком, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року».

 

Нагадаємо, що в Україні 28.11.2006 р. прийнято Закон «Про голодомор 1932-1933 років в Україні», яким цей злочин визнаний геноцидом українського народу.

 

23 жовтня 2008 р. Європарламент признав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу.

 

А 13 січня 2010 р. Апеляційний суд Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму, в тому числі Сталіна, винними в геноциді в Україні в 1932-1933 роках.

 

З цього приводу Президент Політичного комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Горан Ліндблад зазначив, що «Голодомор був штучно створений комуністичним режимом… Був голод і в інших частинах Радянського Союзу, теж місцями штучний, проте це не йде ні в яке порівняння з Голодомором, коли така велика кількість людей були вбиті, коли людям постійно відмовляли в користуванні продовольством, вкраденим у селян, яких називали «кулаками».

 Поділитися