MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російським історикам рекомендовано доводити «універсальність голодомору»

22.04.2013   
Георгій Кобзар
Російським історикам порекомендували цитувати історичні дані таким чином, щоб доводився «універсальний характер» хлібозаготівель 1932 року, без згадування геноциду українського народу.

 

Федеральне архівне агентство Росії дало історикам рекомендації щодо висвітлення подій, пов’язаних з Голодомором 1932-1933 років. Про це йдеться в пояснювальній записці, підготовленій науковим керівником тритомного збірника архівних документів, виданого Федеральним архівом – російським доктором історичних наук Віктором Кондрашиним.

 

Заступник керівника Федархіву Володимир Тарасов уточнив: «Росархів виступив ініціатором ряду інформаційних заходів щодо проблеми голоду в СРСР. Звичайно, це була реакція на ті події, які відбувалися в Україні... щоб нейтралізувати те, що там робилося».

 

Спочатку тритомник планували назвати «Голод в СРСР 1932-1933 рр.», але в рамках «нейтралізації» російські чиновники, очевидно, вирішили змістити часові рамки голоду, щоб уникнути асоціацій із цифрами 1932-1933, які в Україні стали фактично синонімами слова «Голодомор». На сьогоднішньому етапі збірник анонсовано як «Голод в СРСР 1929-1934 рр».

 

У пояснювальній записці Кондрашина, яку наводить «24», сказано: «Враховуючи «український фактор», треба добирати документи з таким розрахунком, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року».

 

Нагадаємо, що в Україні 28.11.2006 р. прийнято Закон «Про голодомор 1932-1933 років в Україні», яким цей злочин визнаний геноцидом українського народу.

 

23 жовтня 2008 р. Європарламент признав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу.

 

А 13 січня 2010 р. Апеляційний суд Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму, в тому числі Сталіна, винними в геноциді в Україні в 1932-1933 роках.

 

З цього приводу Президент Політичного комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Горан Ліндблад зазначив, що «Голодомор був штучно створений комуністичним режимом… Був голод і в інших частинах Радянського Союзу, теж місцями штучний, проте це не йде ні в яке порівняння з Голодомором, коли така велика кількість людей були вбиті, коли людям постійно відмовляли в користуванні продовольством, вкраденим у селян, яких називали «кулаками».

 Поділитися