MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У 112-й виправній колонії призначили лікування хворим на ВІЛ лише після звернення до юристів

25.04.2013   
Олена Карась

До мережі правової допомоги хворим на ВІЛ та наркозалежним 1 квітня 2013 року звернувся Олександр Сергіїв, який відбуває покарання в виправній колонії №112 в місті Копичинці Гусятинського району Тернопільської області. Він звернувся від імені групи засуджених, хворих на ВІЛ.

З 15 хворих на ВІЛ тільки для шістьох було проведено тестування, після багаторазових повторних звернень в ВІЛ-сервісні організації. Решті дев’яти засуджених тестування так і не провели (відсутність тестування не дозволяє призначити схему лікування ВІЛ).

Шістьом протестованим засудженим лікування призначене було, але вони його не отримували через відсутність ліків. Тільки кільком з них ліки пересилають родичі.

О.Сергіїв повідомив, що засуджені неодноразово зверталися стосовно лікування ВІЛ до адміністрації колонії і також до Управління пенітенціарної служби України, та не отримали жодної відповіді.

Юристи мережі правової допомоги хворим на ВІЛ та наркозалежним звернулися в цей же день зі зверненням до Уповноваженого Верховної Ради з Прав Людини, а також надіслали інформацію до Всеукраїнської мережі ЛЖВ («люди, що живуть з ВІЛ»).

Вчора, 24 квітня засуджені подякували за допомогу юристів мережі правової допомоги. Їм всім призначили лікування. Харківська Правозахисна Група у свою чергу дякує працівникам апарату Уповноваженого з прав людини та Всеукраїнської мережі правової допомоги за підтримку та можливість зберегти життя засуджених.

Олена Карась

Метою проекту Харківської Правозахисної Групи «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги» (який здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження») є надання своєчасної, доступної, кваліфікованої та якісної юридичної допомоги у захисті прав осіб, які вживають наркотики, пацієнтів ЗПТ та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД силами всеукраїнської мережі адвокатів та юристів в різних регіонах України.

Якщо ви самі потребуєте такої допомоги, або знаєте людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, та/або вживають наркотики, та/або є пацієнтами замісної підтримуючої терапії, права яких порушуються та яким потрібна фахова допомога правників, то пишіть [email protected] або дзвоніть до ХПГ 057 7006772.

 Поділитися