MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Росія: «Генконсул у Сімферополі припустив некоректні формулювання щодо кримських татар»

25.05.2013   
Юрій Чумак

У Міністерстві закордонних справ Росії визнали некоректність заяв російського генерального консула в Криму Володимира Андреєва щодо кримських татар.

Про це йдеться у коментарі російського МЗС, поширеного у ЗМІ. Дипломатичне відомство Росії погодилося з тим, що російський генконсул у Сімферополі В. Андрєєв припустив некоректні формулювання щодо кримських татар, не врахувавши чутливого характеру цього питання. «Розуміємо реакцію на деякі, скажемо прямо, некоректні формулювання, використані російським представником без належного урахування чутливого питання, що вимагає в будь-якій ситуації виключно зваженого підходу», – йдеться в коментарі департаменту інформації і друку МЗС РФ.

Нагадаємо, у  своєму інтерв’ю кримському телеканалу ATR 21 травня 2013 р. Андрєєв, кажучи про те, чому він не рекомендував російським льотчикам, учням і соратникам двічі Героя Радянського Союзу льотчика-випробувача Амет-хана Султана йти на прем’єру фільму «Хайтарма», в якому на основі біографії останнього розповідається про сталінські депортації кримських татар, заявив, що Росія не могла бути представлена ​​на прем’єрі фільму, який, мовляв, «спотворює історію Великої Вітчизняної війни».

До того ж, Андрєєв «порадив» кримським татарам «не замовчувати тематику зрадництва». Він висловив переконання, що в усіх заходах, які стосуються депортації кримських татар, має бути присутньою тема їхнього «колабораціонізму та пособництва окупантам». При цьому на уточнювальне запитання журналіста Андреєв кілька разів повторив, що його позиція «відповідає офіційній позиції Росії».

Природно, що такі вислови російського генконсула викликали жорстко негативну реакцію кримських татар. 23 травня на заклик Меджлісу кримськотатарського народу пікетувальники виступили біля Генерального консульства РФ у Сімферополі з вимогою до Росії відкликати, а до України – видворити генконсула В. Андреєва: «Ми, учасники пікету, виходимо з того, що з метою добросусідських відносин між Україною і Росією, політичне керівництво обох країн має вжити всіх заходів для того, щоб дружба між народами наших країн не могла бути поставлена під сумнів у результаті провокацій, що вживаються окремими високопоставленими чиновниками, до числа яких належить генконсул Російської Федерації у Сімферополі Володимир Андрєєв».

Міністерство закордонних справ України тим часом теж зробило відповідну заяву, адресовану російському керівництву. «Представнику Посольства Росії було підкреслено, що кримськотатарське населення є невід’ємною складовою частиною багатонаціонального українського суспільства. Досі зберігає дію Угода з питань, пов’язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів, прийнята в Бішкеку 9 жовтня 1992 р., яка підписана і ратифікована Росією. Тому МЗС України виходить з того, що офіційна позиція Російської Федерації визначається положеннями зазначеної Угоди, а не думкою російського консульського агента».

Також підкреслюється, що зовнішньополітичним відомством України було висловлено сподівання, що «МЗС РФ і російська влада дадуть належну оцінку висловлюванням Андрєєва, як в частині артикуляції офіційної позиції Росії, так і коригування предмета його професійної діяльності».

Тим часом, як стало відомо з інформаційних джерел, 24 травня генконсул Росії в Сімферополі Володимир Андрєєв заявив про свою відставку, не погодившись із заявою МЗС Росії з приводу його висловлювань про кримських татар.

Навряд чи за ним дуже сумуватимуть в Україні.

 Поділитися