MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Хочеш подивитися – спочатку заплати гроші!

31.05.2013   
Мова йде про можливість громадян ознайомитися із змістом генпланів міст України.

Деякі міські ради на інформаційні запити представників громадськості щодо ознайомлення із генеральними планами власних міст відповіли, що для того, аби отримати подібну інформацію, громадянам слід перевести на рахунок відповідної міськради значну суму грошей.

Наприклад, для того, щоб ознайомитися із генеральним планом міста Харкова, потрібно заплатити 1722 гривні 70 копійок. За генплан Южного Одеської області просять 277 гривень 57 копійок. А щоб отримати генеральний план Жданівки Донецької області знадобиться 451 гривня.

Ціни на генплани міські ради обгрунтовують витратами на друк та копіювання документів. Мовляв, у більшості з міських рад відсутня техніка для копіювання великих форматів А1 чи А0, тому генплани подаються у тих форматах і за ту ціну, що встановлюють вони ж самі.

У Харкові, наприклад,обсяг документа складає 1498 сторінок А4. А вартість копії і друку однієї стандартної сторінки коштує 1 гривню 15 копійок. При цьому в Інтернеті, на сайті міської ради, розміщено лише 47 сторінок пояснювальної записки Генплану із 1498, які пропонують скопіювати за гроші. Жодних графічних матеріалів Генплану на сайті Харкова знайти не вдається.

«Я не розумію, чому міська рада Харкова не може викласти й інші відкриті матеріали генплану у мережу Інтернет та зробити їх загальнодоступними. Міськради змушують нас платити за отримання генпланів, хоча, згідно з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», ці матеріали мають бути доступні в Інтернеті на сайтах міських рад. Нам пропонують купувати ту інформацію, яку за Законом чиновники зобов’язані оприлюднювати безкоштовно», – обурюється Володимир Щербаченко, голова громадської організації «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».

До речі, ціни на копіювання матеріалів генпланів у різних міських рад суттєво відрізняються. Так, Генічеська міська рада Херсонської області за копіювання однієї сторінки вимагає аж 5 гривень 68 копійок. У міській раді Бережан Тернопільської області зазначають, що посадовці можуть здійснити копіювання або друк матеріалів по 3 гривні 44 копійки за сторінку, хоча кількість сторінок генплану, які будуть скопійовані,не вказують…

Дані отримані завдяки моніторингу доступності містобудівної документації населених пунктів України, що здійснює Східноукраїнський центр громадських ініціатив спільно із регіональними партнерами у рамках проекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції» та підтримується програмою «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Поділитися