MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українська міліція закриває кожне друге кримінальне провадження

16.06.2013   
В Україні міліція почала масово «заробляти» на закритті нею ж порушених кримінальних проваджень – заявив народний депутат України Геннадій Москаль.

Як повідомляє «Дзеркало тижня», Г. Москаль повідомив, що за 5 місяців 2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 709 651 кримінальне провадження, з них закрито за реабілітуючими обставинами 336 577 або 47,4%.

 

«Закривається фактично кожне друге кримінальне провадження (в Миколаївській області кількість закритих проваджень становить 63,3%, в Херсонській – 57,7%, у Тернопільській – 53,7%), що наштовхує на думку, що механізм відкриття кримінальних проваджень став одним із основних видів корупції правоохоронної системи», – зазначив Москаль.

 

За його словами, схема дуже проста: слідчий може відкрити кримінальне провадження проти будь-якої людини (за замовленням зацікавлених осіб або за ініціативою керівництва), а потім за винагороду або шляхом шантажу і вимагання закриває провадження.

 

Москаль зазначив також, що стаття 214 Кримінального процесуального кодексу передбачає відкриття кримінального провадження не пізніше 24 годин після подання заяви або повідомлення про здійснення кримінального правопорушення, яка надійшла з будь-яких джерел.

 

«Однак при цьому ніхто не попереджає про надання неправдивих або завідомо неправдивих свідчень, – підкреслив нардеп. – У зв’язку з цим, останнім часом широкого поширення набула фальсифікація кримінальних проваджень».

 

За інформацією Москаля, це виглядає так: спочатку у ЗМІ «достовірні джерела» у правоохоронних органах вкидають потрібний матеріал, а потім з посиланням на публікацію відкривають кримінальне провадження, яке потім закривають «за реабілітуючими обставинами» за певну винагороду.

 Поділитися