Прес-клуб «Життя біженців в Україні: без надії на порятунок»
У середу, 19 червня 2013 року, о 15:00 в Smartcafe Bibliotech (м. Київ, вул. Саксаганського, 120) відбудеться прес-клуб «Життя біженців в Україні: без надії на порятунок», присвячений Всесвітньому дню біженців.
Організатори – Коаліція з протидії дискримінації в Україні за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
В рамках заходу відбудеться допрем’єрний показ документального фільму «Історія К.: епізод із життя біженців в Україні» українського режисера Юрія Речинського (хронометраж 5 хв.). Картина про узбецького біженця в Україні демонструє, з чим доводиться зіштовхнутися шукачам притулку на шляху до захисту та безпеки в «новій батьківщині».
Після фільму відбудеться дискусія, в рамках якої кожен учасник зможе відчути себе біженцем. Експерти:
Максим Буткевич, співкоординатор проекту «Без кордонів» Центру «Соціальна дія»;
Анна Ленчовська, виконавчий директор Конгресу національних громад України;
Наталія Гуржій, керівник Благодійного фонду «Рокада»;
Модератор – Тетяна Печончик, представниця Коаліції з протидії дискримінації в Україні.
В рамках заходу буде також презентована виставка “We – peace”, яка розповідає про долі дітей-біженців в Україні, підготована підлітками з Харківського клубу толерантності.
Додаткова інформація за телефоном: (050) 612 00 20.
* * *
Всесвітній день біженця заснований Генеральною Асамблеєю ООН 2001 року на честь 50-річчя Конвенції про статус біженців. Цей день традиційно відзначається кожного року 20 червня.
За оцінками правозахисних організацій, щороку в Україні статус біженця просять біля 1500-2000 осіб. В той же час, за даними УВКБ ООН, за більш як 20 років існування інституту притулку в Україні статус біженця було надано близько 2500 біженцям.
Натепер в усьому світі нараховується 43 мільйони вимушених переселенців (15,2 мільйони біженців, 27,1 мільйони людей, які були змушені переселитися в межах однієї країни, 983 тис. шукачів притулку).