MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Як пенсіонерка – інвалід I групи свої гроші з «Надр» добувала

19.06.2013   
Олексій Свєтіков
За підтримки юриста Луганського «Комітету виборців України» суд стягнув з банку «Надра» на користь пенсіонерки 44 тис. грн. залишків за вкладом (включаючи відсотки), 3029 грн. відсотків (3% річних) за час невиконання зобов’язань, 9930 грн. інфляційних втрат.
С., мешканка міста Сєвєродонецьк Луганської області, 27 лютого 2008 р. уклала договір строкового банківського вкладу (депозиту) з банком «Надра» на 50 тис. грн. строком на 1 рік. 27 лютого 2009 р. гроші не були повернуті у зв’язку мораторієм, введеним Нацбанком. За пропозицією банку «Надра», депозитний договір був переукладено на строк до 27 листопада 2009 р. У цей час С. тяжко захворіла (пухлина мозку), перенесла 3 нейрохірургічні операції (у жовтні 2009, у жовтні 2010 та в листопаді 2010 року), в січні-лютому 2010 р. перебувала на лікуванні в київській онкологічної лікарні, а з жовтня 2010 по січень 2011 р. – в інституті нейрохірургії ім. Ромоданова. У першій половині 2011 р. ще тричі лежала в лікарнях Сєвєродонецька та Луганська. У травні 2011 р. їй встановлена I група інвалідності. 1 березня 2010 р. у зв’язку з закінченням терміну дії мораторію, введеного Нацбанком, пенсіонерка звернулася до ВАТ КБ «Надра» з письмовою вимогою закрити всі рахунки і повернути кошти із зазначенням, що вони потрібні для лікування. Відповідь по суті вимоги не отримала. У грудні 2010 р. звернулася із заявою про повернення коштів у зв’язку з необхідністю лікування. За цією заявою 11 квітня 2011 р. банк повернув 16 тис. грн. 11 серпня 2011 р. вже інвалід С. звернулася до Сєверодонецького суду (зазначимо, що інваліди I групи не платять судовий збір) з позовом до банку «Надра» про повернення коштів, процес у судах супроводжував юрист Луганської обласної організації «Комітету виборців України». 24 квітня 2012 р. позов було задоволено: суд стягнув з банку «Надра» на користь пенсіонерки 44 тис. грн. залишків за вкладом (включаючи відсотки), 3029 грн. відсотків (3% річних) за час невиконання зобов’язань, 9930 грн. інфляційних втрат. У стягненні моральної шкоди було відмовлено. Банк подав на це рішення апеляційну скаргу, але суд її не задовольнив. Натомість, пенсіонерка надіслала виконавчий лист у виконавчу службу Шевченківського району міста Києва. А після невиконання судового рішення протягом 6 місяців – скаргу до прокуратури. І ось 10 червня 2013 р. С. отримала на руки всю суму коштів, присуджених судом. Однак у касаційному суді ще знаходяться вимога пенсіонерки про стягнення 50 тис. морального збитку, а до місцевого суду подано позов про стягнення з банку «Надра» 3% річних за час з дня подачі позову до дати виконання банком зобов’язань з повернення вкладу в повному обсязі. Юридична приймальня Луганської обласної організації «Комітету виборців України» і надалі надає підтримку у відновленні прав та законних інтересів інваліда I групи.
 Поділитися