MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові презентували систему он-лайн навчання членів виборчих комісій

20.06.2013   
Георгій Кобзар

20 червня 2013 р. у Харкові офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні у співпраці із Центральною виборчою комісією та за організаційної підтримки ВГО «Комітет виборців України» провели презентацію он-лайн системи навчання членів виборчих комісій.

До участі у презентації були запрошені представники керівного складу територіальних та окружних виборчих комісій, місцевих осередків політичних партій та громадських  організацій, експерти з питань виборів, а також засоби масової інформації.

Як повідомив голова Харківської обласної організації ВГО КВУ Михайло Камчатний, представлена система он-лайн навчання членів виборчих комісій створена з метою надання усім зацікавленим особам можливості пройти навчання, необхідне для успішного виконання обов’язків члена виборчої комісії.

Он-лайн ресурс складається з модуля дистанційного навчання, бібліотеки («бази знань»), банку тестових запитань, бази даних користувачів та аналітичних інструментів. Система має низку переваг, зокрема, вона дозволяє ЦВК за мінімальних організаційних і матеріальних витрат охопити максимальну аудиторію, контролювати зміст навчальних матеріалів та якість навчання, застосовувати індивідуальний та груповий підхід до навчання, робити статистичний аналіз проблемних питань, підтримувати зворотній зв’язок із користувачами, систематизувати інформацію про дійсних та потенційних членів виборчих комісій для формування бази даних кадрового резерву.

Важливою складовою системи є бібліотека, в якій можна знайти різноманітні документи та інформацію щодо проведення виборів, зокрема: законодавство та підзаконні акти; посібники, в тому числі графічні та відеоматеріали; затверджені ЦВК форми виборчих документів і зразки їх правильного заповнення; а також питання-відповіді.

Он-лайн система навчання членів виборчих комісій має великий запас гнучкості і може використовуватись як для навчання членів виборчих комісій, так і для підвищення рівня знань та інформування інших учасників виборчого процесу. Також вона розширює можливості для проведення навчання не лише Центральною виборчою комісією, але й іншими суб’єктами виборчого процесу. Крім цього, система може бути використана як допоміжний інструмент при проведенні очного навчання.

Контроль за наповненням системи та доступом користувачів здійснюватиметься ЦВК.

Система була створена з ініціативи Центральної виборчої комісії, в рамках проекту «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців», що реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з ЦВК за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку і Міністерства закордонних справ Норвегії.

Передача системи від розробників до ЦВК запланована на червень 2013 р. Восени 2013 р. Координатор проектів ОБСЄ в Україні планує провести навчання для представників політичних партій України щодо застосування системи.

Ознайомитися з роботою он-лайн системи можна тут:

Для того, щоб помандрувати по ній, реєструватися не обов’язково.

 Поділитися