MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Законопроект №2876 порушує верховенство права та веде до непрямої експроприації

02.07.2013
Степан Терновий

Аби з’ясувати позиції сторін у резонансному пританні про підняття акцизу на пиво, УНІАН провів круглий стіл на тему: «До яких наслідків призведе підвищення акцизу на пиво?», В якому взяли участь виробники, нардепи - автори законопроектів про підвищення акцизу, експерти та юристи.

Цікаву позицію висловила радник юридичної компанії Sayenko Kharenko Наталія Нікольська. Вона наголосила:


«Підхід законопроекту про підвищення акцизів на пиво (№ 2876) порушує принцип верховенства права, в тому числі принцип правової визначеності, який говорить про те, що учасники відповідних правовідносин повинні мати можливість заздалегідь планувати свою бізнес-діяльність. Ні для кого не секрет, що всі компанії планують свою діяльність на певні періоди вперед. І, звичайно ж, зміна підходів у акцизної політики посеред фінансового року однозначно позначаться на результатах компаній»

Також вона передбачила, що у випадкові ухвалення законопроекту будуть порушені права іноземних інвесторів, яких в пивній галузі чимало і з якими Україна підписала угоди про захист іноземних інвестицій. Якщо акциз буде підвищений, і пивовари внаслідок цього дійсно зазнають серйозних збитків, то виробники сміливо можуть звертатися до арбітражного суду.

Законопроект №2876 має усі шанси бути ухваленим на останньому пленарному засідання поточної сесії Верховної Ради України і стати ще одним прикладом того, як порушення прав людини, нехтування верховенством права може призвести до значних збитків для держвави, а від так,-- і для кожного з нас.

За матеріалами УНІАН.

 Поділитися