MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кияни зможуть перевірити законність будівництв і переглянути генплан в онлайні

15.07.2013   
Георгій Кобзар

У столиці розпочав роботу публічний геопортал містобудівного кадастру м. Києва. Як обіцяють розробники, на ньому можна переглянути генеральний план Києва, побачити, як місто розбудовувалося та буде розвиватися.

Незаконні київські будівництва, плутанина з ЖЕКами та ОСББ, забудови дитячих майданчиків та лісопаркових зон – всі ці болючі питання столиці давно хвилюють жителів Києва. Значна частка цих проблем виникала через недостатній доступ киян до містобудівної інформації.

І от, з 1 липня 2013 року Департамент містобудування та архітектури Київської міської держадміністрації запустив перший в Україні Геоінформаційний портал Києва, який мусить забезпечити киян інформацією про розвиток міста і будівельні плани влади.

Відтепер на сайті містобудівного кадастру можна дізнатися, де за законом повинна знаходитися зупинка, де – житловий будинок, а де – торгівельний центр.

- Ми відкриваємо доступ до всіх містобудівних даних столиці. На порталі розміщено інформацію про зелені зонах, пам’ятки архітектури, житлові будинки, школи, садочки, парки, парковки тощо. Нова система має чітку просторову прив’язку, що дозволяє знаходити всі дані про конкретний об’єкт, – розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Андрій Вавриш.

Також передбачається, що на сайті кожен киянин зможе отримати дані про те, в якому році побудували його будинок, кількість квартир, скільки зареєстровано людей, в якому році останній раз робили ремонт. У перспективі на порталі буде розміщена й докладна інформація про землю під будинком, комунікації та геологію, що має значно спростити спілкування з владою з житлово-комунальних питань.

В електронний кадастр будуть внесені всі будівництва в столиці з дозвільними документами, а також проблемні об’єкти й ті, що будуються незаконно. Таким чином, громадяни мінімізуватимуть ризики зіткнутися з недобросовісними забудовниками.

Замовники впевнені, що на підготовку фінальної версії системи піде не менше двох років. Хочеться вірити, що портал дійсно буде напрочуд інформативним і працюватиме у відкритому режимі, а не стане певним піар-проектом влади напередодні місцевих виборів у Києві.

 Поділитися