MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Як у Івано-Франківську адвоката "в єжовиє рукавіци взялі".

23.07.2013   
Степан Терновий
«Адвокатов надо брать в ежовые рукавицы и ставить в осадное положение, ибо эта интеллигентская сволочь часто паскудничает…, позволяя… неприличие или полити­ческий оппортунизм …», – саме так буквально по-Лєніну і вирішувався «вопрос об адвокате» в радянській державі. А в незалежній Україні їх роздягають на голяса і відривають їм підкладки на взутті.

«Адвокатов надо брать в ежовые рукавицы и ставить в осадное положение, ибо эта интеллигентская сволочь часто паскудничает…, позволяя… неприличие или полити­ческий оппортунизм …», – саме так буквально по-Лєніну і вирішувався «вопрос об адвокате» в радянській державі.

Адвокат Сергій Мельник 2 липня цього року на законних підставах відвідував свого підзахисного Ігоря Рочняка у слідчому ізоляторі Івано-Франківська. Зустріч із ув’язненим розпочалась о 15.00 і закінчилась о 16.45.

Після цього адвоката закрили у слідчому кабінеті СІЗО і до 19.00 утримували його у зовні закритому приміщенні, - без пояснення причин, без засобів зв’язку, без води та права виходу в туалетну кімнату. Мельник стукав у двері, але жодної реакції не було. Утримання продовжувалось до приїзду начальника ВБНОН Івано-Франківської області В. Шнуренка, який влаштував особистий обшук адвоката, який фіксувався на відео.

Потім адвоката доставили у приміщенні МВ УМВС м.Івано-Франківська. Там, за словами Сергія Мельника, відносно нього міліціонери вчиняли незаконні, принизливі дії, зокрема, змусили роздягнутись догола, погрожували обшуком в квартирі та робочому кабінеті. При цьому начебто йшла мова про пропинення кримінального переслідування по факту збуту наркотичних речовин адвокатом у випадку відмови від здійснення захисту Ровінського. При цьому Сергію Мельнику повідривали підкладки на взутті, а одяг він тримав у руках, оскільки боявся, що працівники міліції можуть на ньому залишити якісь докази проти нього.

О 21-00 Мельник вирушив на медичне освідчення щодо вживання наркотиків. І тільки о 00-40 адвокат покинув слідчі приміщення, про що є відповідний запис у книзі відвідувань.

На момент закінчення всіх своїх поневірянь Сергій Мельник не знав про реальні причини свого обшуку.

Але як зясувалося, при повторному обшуку після зустрічі з адвокатом в його клієнта Ігоря Рочняка було виявлено невідому речовину кристалічної будови, на думку працівників, схожу на амфетамін. Сам затриманий пояснив, що то був зуб, який рік тому в нього випав, а за тюремними забобонами нічого свого не залишати за гратами не можна, бо знов відправишся на зону. Тому Рочняк сховав його у підкладку штанів. Міліціонери відправили дану речовини на експертизу, результатів якої за словами правоохоронців, ще не має. Але, як повідомив Сергій Мельник, з «оперативних джерел» йому стало відомо про те, що ВБНОН'івцями була здійснена спроба підмінити зуб на справжній психотропний препарат, якій перешкодили працівники СІЗО. Цікаво, що інформація про виявлення невстановленої речовини у Ігоря Рочняка була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань о 22.30 годині, при тому, що робочий час міліціонерів закінчується о 17-15, і вони повинні повідомляти про продовження перебування в СІЗО. Тому, на думку адвоката Мельника, усі слідчі дії відносно нього до цієї години є незаконними.

В діях працівників слідчого ізолятора та УМВС Івано-Франківської області Сергій Мельник вбачає ознаки злочинів передбачених ст. 364, 365, 367, 373, 397 КК України, крім того вчиненими діями було принижено його честь та гідність як людини, адвоката та журналіста.

Адвокат Сергій Мельник раніше працював у міліції слідчим, але звільнився з лав МВС, зрозумівши, що реальні справи не розкриваються.

 Поділитися