MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Євген Захаров: Україна має бути правовою і демократичною, або її не буде

23.07.2013
Степан Терновий

На тижні, що минув, директор Харківської Правозахисної Групи Євген Захаров дав інтерв’ю, в якому виклав своє бачення на поточний стан з дотриманням прав людини в Україні та діяльності ХПГ, що спрямована на захист цих прав.

Пропонуємо вашій увазі фрагменти цього інтерв’ю.

Коли словосполучення "правова держава" викликає тільки посмішки, у великої частини громадянського суспільства вже повна зневіра в правових шляхах досягнення справедливості.... що робити?


 

В нас довго вважалося, що вирок без зізнання це не вирок. Треба терміново змінювати систему роботи міліції.


 

Статистичні дані про зловживанні в міліції і як вони змінювалися за різних керівників. Що обумовлює міліційські зловживання?


 

Катування призводить до професійних деформацій міліції, яка перестає розрізняти підозрюваних і непричетних людей.
10% громадян вважають, що катування в міліції припустимі завжди. Так само вважають 78% працівників міліції.
Катують невинних. У згвалтуванні 15-річної дівчини в Врадіївці під катуваннями зізналися 11 людей, з яких 3 загинули. За злочини, вчинені серійним насильником Іваном Ткачем на момент його арешту сиділо 10 людей, які під катуваннями зізналися.


 

Катування це найважча правозахисна проблема в Україні на ментальному рівні. Найбільше, що вдалося нам і нашим партнерам - це зміна ставлення до катувань в суспільстві


 Поділитися