MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чому "Грифон" суддю від прокурора захищав. Або жахлива історія зі щасливим кінцем.

30.07.2013   
Степан Терновий

2,5 роки пробув за ґратами донетчанин Сергій Тольський. За вбивство людини, якої він і не знав...

26 липня 2013 року набрав чинності виправдовувальний вирок 25-річному донетчанину Сергію Тольському. Суддя Ірина Гладка під охороню 20 співробітників спецпідрозділу МВС "Грифон" оголосила, що вина Сергія Тольського не доведена.

Присутність співробітників спецпідрозділу МВС "Грифон", як пояснила адвокат Тетяна Матяш, викликана тиском на суддю І. Гладку з боку прокурора Калінінського району Ріфата Такташова, який був державним обвинувачувачем у процесі над Сергієм Тольським і наполягав на визнанні останнього винним та призначені йому покарання у вигляді 9 років колонії.

Як розповіла адвокат Тетяна Матяш, судді неодноразово погрожували, а також побили машину.

Що ж сталося?

10 жовтня 2008 року громадянин Григорій Полушков опісля відвідин кафе та бійки з незнайомцями був знайдений мертвим. В нього було перерізане горло, а на тілі було 22 ножових поранення. В принципі, справа буденна. Однак, в той час до Калінінського райвідділу міліції завітала перевірка з Києва. Властиво, що керівництво райвідділу прагнуло показати високі показники в роботі...

За справу взявся молодий слідчий, який талановито і швидко розкрив справу. Він звинуватив Сергія Тольського у вбивстві Григорія Полушкова, а прокурор Олег Поляков не гаючи часу на формальності спрямував справу до суду.

"Талановитий" слідчий зараз обіймає посаду старшого слідчого міського відділу міліції Донецька. Прокурор Поляков зараз працює прокурором м. Макіївка. А бувший начальник Калініського райвідділу Руслан Бугринець отримав посаду головного міліціонера Кіровоградщини. Ті, хто 2008 року не на жарт були налякані перевіркою і страшенно боялись за цілісність своїх погонів, отримали "по заслугам". І Сергій Тольський також, отримав "по заслугам",-- за те, чого не робив.

Як розповідає, пригадуючи події п’ятирічної давнини, вдова Григорія Полушкова, її доньку Тетяну опісля обшуку у квартирі загиблого, що відбувався без її присутності та присутності понятих, під час якого можна було "підкинути що завгодно", "запросили на 5-ть хвилин" до райвідділу. Свою доньку пані Галина ледь знайшла за добу в одному з міліцейських кабінетів,-- знесилену, бо їй не давали навіть води і не дозволяли сходити до вбиральні. Тетяну били, тягали за волосся і заохочували пити власну сечу, аби втамувати спрагу. В такий спосіб "талановитий" слідчий вирахував "винного", яким і став Сергій Тольський, наречений Тетяни Полушкової. На думку слідчого студент Сергій Тольський навмисно вбив Григорія Полушкова з мотивів помсти за сексуальні домагання доньки.

Пані Галина поскаржилась на дії підлеглих Русланові Бугринцю за що він брутально виштовхав її з райвідділу, а своїм підлеглим наказав: "Щоб цієї тварюки тут не було!". Приблизно таку ж "гостинність" виявили до пані Галини у Калінінській прокуратурі: "Будете скаржитись,-- посадимо доньку".

Сергія Тольського "переконали" підписати зізнання теж доволі просто: спочатку його та свідка його алібі "от всєй міліцейськой широкой души" побили, потім йому показали побиту та знесилену наречену і пообіцяли її зґвалтувати, як що він не візьме на себе провину за смерть Григорія Полушкова. Якого Сергій не знав, адже Тетяна навмисне не знайомила нареченого з батьком, бо той аж занадто полюбляв перехилити чарчину.

Ще від 18 березня 2011 року, за рішенням суду, Сергій Тольським мав бути звільнений. Одначе, він провів за ґратами 2,5 роки і тепер, згідно практики ЄСПЛ може вимагати від держави Україна компенсації у розмірі до 60000 євро.

Сергію Тольському поталанило. Він потрапив до того щасливого 1-го відсотка обвинувачених, щодо яких українські суди ухвалюють виправдальні вироки за статтею "Навмисне вбивство". Тепер він має можливість завершити вищу освіту та разом з дружиною радіти виховувати доньку, якій виповнився 1-н рік.

Кривдники Сергія, Тетяни та Галини теж почуваються добре. Своєчасно знищивши докази по справі, які вказували на справжніх вбивць Григорія Полушкова, миттєво "розкривши" справу, вони не тільки зберегли погони, але й отримали "підвищення по службі" і мають блискучі кар’єрні перспективи.

Хеппі енд від якого гидко!

 Поділитися