MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

"Зобов’язуюсь не вагітніти два роки".

31.07.2013   
Степан Терновий

"Податок на вагітність" суттєво збільшив рівень дискримінації жінок репродуктивного віку. Лише місяць минув з того часу, як зміни до закону набули чинності, а молодих жінок під час прийому на роботу вже змушують підписувати угоди не вагітніти або ж пропонують зарплату в конвертах.

25-річна вагітна жінка розповіла про свої поневіряння. На другому місяці вагітності вона змушена була звільнитись. "Коли дізналися про мою вагітність, залишили мені офіційну мінімальну заробітну плату і позбавили робочого місця. Це називається у нас в країні "вижили", - розповіла Ірина Трофимова. Тоді жінка знайшла нове місце роботи, проте і тут відчула непотрібність. "У мене в організації змушують підписувати документ не вагітніти два роки", - додала Трофимова.

Суть "податку на вагітність" доволі проста. За жінок, що йдуть у декретну відпустку, роботодавці вже місяць як мають платити податок у розмірі 33 % від зарплати співробітниці. Із самої вагітної стягуватимуть 2 % податків. Усе це робиться заради того, щоб чотири місяці декретних пішли жінці у страховий стаж, із якого нараховують пенсію. І може виглядати, як турбота про жінок, але не в наших реаліях! Адже жоден працедавець не є в захваті від додаткового оброку і буде робити все, аби його не платити. Відомий економіст Андрій Новак каже: "Спосіб обійти цей закон буде дуже простий. Але він буде жорстким. На сьогодні вагітним жінкам або жінкам, які можуть бути вагітними, будуть ставитися умови: "Так, ми вас беремо на роботу, але трудову не оформляємо. Або якщо оформляємо, то лише на мінімальну зарплату". Усі інші відносини – в стилі конвертних відносин"

Уряд Азарова сяє оптимізмом: вагітним страховий стаж не зашкодить, а непорядних роботодавців обіцяє карати. "Зараз ми окремо розробляємо програму, і за три місяці ми її презентуємо. Зміни в закон про зайнятість, де ми дамо додаткові стимули для того, щоб жінку після пологів, вагітну жінку більше брали на роботу роботодавці, і були більш вмотивовані", - заявила міністр соціальної політики Королевська. Поки урядовці готують свою відповідь "податку на вагітність", у майбутніх мам залишається все менше бажання народжувати дітей.

 Поділитися