MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

А ти не розслідуй!

Російський суд виніс обвинувальний вирок групі правозахисників, які заявили про незаконне будівництво на Чорноморському узбережжі десятків будинків в тому числі й дачі для президента Путіна.

Геленджицьких правозахисників Зуфара Ачилова, Володимира Іванова, Валерія Семергея і Гагіка Аванесяна спочатку затримали "за шахрайство": нібито вони отримали від незаконного забудовника гроші за своє невтручання. Правозахисники повідомили, що зізнання отримували під тортурами.
 
Усі вони були лідерами Геленджицького правозахисного центру, який розслідував незаконне будівництво "дачі Путіна" у селищі Прасковіївка і "дачі Патріарха" у селі Дивноморське.
 
Голова правозахисного центру Володимир Іванов отримав 13 років позбавлення волі, юрист центру Зуфар Ачилов - 11 років, Гагік Аванесян та Валерій Семергей - по 8 років. Всі вони засуджені до відбування покарання в колонії суворого режиму. Апеляція на судове рішення намічена в Краснодарському крайовому суді на 8 серпня.
 
Підсудні надали свідчення про тортури в поліції, посередництві при хабарах прокурору, фальсифікації доказів. Ачилов у своїх поясненнях вказує, що процесом керував начальник карного розшуку Геленджика М. Марченко. Іванов і Семергей також виклали у письмовому вигляді подробиці побиття і тортур. Громадська наглядова комісія з контролю за забезпеченням прав людини у місцях примусового утримання провела перевірку, виявивши у заарештованих гематоми і сліди від опіків.
 
Однак Геленджицький міський суд не вважав це переконливим і засудив їх до значних термінів ув'язнення, повіривши оперативним працівникам.
 
За матеріалами: Новая газета (Россия)
 
 Поділитися