MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Анонімки – приймаються

08.08.2013
Георгій Кобзар

Можливо, незабаром в Україні анонімки буде достатньо, щоб правоохоронні органи почали перевірку чиновника на предмет скоєння останнім корупційного діяння.

Згідно з новим законопроектом, розробленим Міністерством юстиції, «повідомлення про корупційне правопорушення може бути зроблено без вказівки авторства і підлягає обов’язковому розгляду», – передає Цензор.НЕТ.

Щоправда, перед тим, як законопроект буде направлений на розгляд до Верховної Ради, він має пройти експертизу Єврокомісії.

А тим часом вітчизняні експерти попереджають, що таке нововведення може паралізувати роботу правоохоронців. «Будуть писати в усі інстанції постійно. Спочатку прийдуть 3-4 анонімки, потім 5-10... Це застопорить всі правоохоронні органи», – малює «перспективу» глава однієї з громадських організацій по боротьбі з корупцією Едуард Єфіменко.

З іншого боку, й на сьогодні анонімки використовуються правоохоронцями у роботі – і не тільки з приводу розкриття корупційних правопорушень. Адже п. 3.10 «Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події», затвердженої наказом МВС № 1050 від 19.11.2012 р. та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 17.12.2012 р. за № 2095/22407, має такий припис:

«Анонімні листи, що містять відомості про вчинені кримінальні правопорушення, реєструються лише в підрозділах документального забезпечення і передаються за резолюцією керівника органу внутрішніх справ або особи, яка виконує його обов’язки, до структурних підрозділів для використання при розкритті злочинів».

Нагадаємо, за даними Міністерства внутрішніх справ України, у 2012 році за фактом хабарництва в країні було порушено близько 2 тис. кримінальних справ. Організація Transparency International в свою чергу повідомляє, що хабар хоча б раз вимагали у кожного третього українця. Найбільш корумпованою сферою українці вважають судову систему, правоохоронні органи, а також сфери державної служби та охорони здоров’я.

 Поділитися