MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Програмне забезпечення Єдиних і Державних реєстрів, зламане 1-3 жовтня, досі працює некоректно

06.11.2013   
Степан Терновий
Найбільші проблеми у Реєстру прав на нерухоме майно українців.

Історія негараздів з програмним забезпеченням Єдиних і Державних реєстрів, що було зламане 1-3 жовтня, продовжуються.

Як повідомляють «Коментарі» з посиланням на прес-службу компанії розробника програмного забезпечення держреєстрів «Арт-мастер», щодня в роботі реєстрів виникають помилки, аж до повної зупинки додатків. Найбільш проблемний - Реєстр прав на нерухоме майно українців.

«Співробітники ДП «Інформаційний центр» (Держінформюст) не можуть забезпечити стабільну роботу піратського програмного забезпечення, але намагаються приховати це - як від громадськості, так і від перших осіб держави. Приховування чиновниками інформації про постійні збої в роботі реєстрів може призвести до фатальних наслідків: якщо проблема не буде вирішена і Мін´юст продовжить використовувати зламане ПЗ, не виключено , що під час одного з збоїв може бути втрачена частина інформації реєстрів або може відбутися підміна інформації», - зазначив адвокат компанії «Арт-мастер» Михайло Резнік.

Він навів конкретні приклади помилок у роботі держреєстрів протягом останнього тижня жовтня.

«25 жовтня - перші півдня не працювали Державний реєстр обтяжень рухомого майна , Реєстр електронних заяв та Реєстр нотаріальних бланків. Другі півдня - не працював Реєстр виконавчих проваджень. 28 жовтня - всю другу половину дня не працювали Державний реєстр обтяжень рухомого майна, Модифікований реєстр обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів. 29 жовтня - у другій половині дня не працювали Реєстр речових прав на нерухоме майно та Реєстр нотаріальних бланків. А до Спадкового реєстру вдавалося зайти не з першого разу. 30 жовтня - в першій половині дня не працював Реєстр прав на нерухоме майно. Він же деякий час не працював і в другій половині дня. Протягом усього дня 31 жовтня спостерігалася нестабільна робота Державного реєстру прав на нерухоме майно» - повідомив Михайло Резнік.

За його словами, нотаріуси вже звикли, що при роботі з реєстром прав на нерухоме майно постійно отримують на екранах своїх моніторів таке повідомлення: «Сервер перервав з´єднання, зверніться до адміністратора». Користувачі скаржаться, що увійти до реєстру прав на нерухоме майно їм вдається не з першого разу - а десь з десятого.

Дуже часто реєстр «зависає» на 10-15 хвилин, і не ясно, збереглася внесена в нього інформація чи ні.

Адвокат заявив, що компанія «Арт-мастер», розробник ПЗ держреєстрів інформаційної мережі Мін´юсту, зараз відчуває тиск і переслідування.

«Чиновники «Інформаційного центру» Мін´юсту навіть не розглядають можливість домовитися з розробником і виконувати умови наявної договірної бази та законодавства про дотримання авторських прав. Держінформюст продовжує користуватися зламаним програмним забезпеченням, і приховує від перших осіб держави та від населення України, що реєстри щодня зупиняються і працюють з помилками. Ситуацію треба терміново повернути у законне поле, інакше є ризик того, що через свавілля окремих чиновників України втратить стратегічно важливу інформацію», - зазначив Михайло Резник.

 Поділитися