MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд Європейського Союзу визнав гомосексуалів "певною соціальною групою"

08.11.2013   
Степан Терновий

Відтак, гомосексуали будуть розглядатися як "особи, які потребують міжнародного захисту", тому що у світі існують країни, де "нетрадиційна сексуальна орієнтація є кримінальним злочином".

7 листопада 2013 року Суд Європейського Союзу ухвалив рішення щодо трьох справ громадян Сьєрра-Леоне, Уганди і Сенегалу, які попрохали політичного притулку у Нідерландах. Голландський суд звернувся до європейської інстанції з проханням роз'яснити, чи можуть особи нетрадиційної сексуальної орієнтації представляти собою "певну соціальну групу" і, таким чином, розраховувати на статус біженця.

Суд підтвердив, що ґрунтуючись на Женевській конвенції та Європейській директиві від 29 квітня 2004, що "будь-яка особа, в якої є вагомі підстави побоюватися переслідування за расовою, релігійною, національною ознакою, через відданість певним політичним поглядам або приналежність до певної соціальної групи, і яка знаходиться за межами своєї країни і яка хоче відмовитися від захисту цієї країни, може запросити статус біженця".

Суд вважає що сексуальна орієнтація людини є невід'ємною частиною особистості і визнає, що гомосексуали є окремою соціальною групою, тому що існує кримінальне законодавство, що переслідує їх.

Однак, мають бути вагомі підстави аби вважати, що особа, яка запитує статус біженця, дійсно переслідується в своїй країні.

 Поділитися