MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Над Майданом «Беркут» кружляє, намети забирає

23.11.2013   
Сергій Григор’єв
Близько 100 співробітників спецпідрозділу «Беркут» взяли намети в кільце і винесли їх під крики «ганьба».

22 листопада 2013 р. на Майдан Незалежності були виведені бійці спецпідрозділу «Беркут», які почали відтісняти людей до містечка, де монтують новорічно-різдвяні розваги. В результаті, за повідомленнями громадських активістів, відбулися сутички між мітингувальниками та « Беркутом». Також співробітники МВС взяли під контроль вхід на Майдан.

О 21 годині вечора в центрі Києва протестувальники, що виступають проти згортання євроінтеграції України, почали встановлювати перші 3 намети. Як розповіли у прес-службі київської міліції, ввечері 22 листопада активісти Євромайдану поставили 3 намети, незважаючи на те, що згідно з рішенням Київського окружного адміністративного суду встановлення малих архітектурних форм у центрі міста до 7 січня наступного року заборонено.

У ГУ МВС у м. Києві зазначили, що державні виконавці та працівники управління з благоустрою КМДА повідомили про це мітингувальників і попросили демонтувати намети. Однак «учасники Майдану проігнорували їх вимоги», у зв’язку з чим «встановлені намети були демонтовані, міліція надала допомогу при демонтажі». При цьому в київському Главку звернули увагу на те, що серйозної протидії мітингувальники не чинили і все звелося до словесних виразів. Тому нікого не затримували, більше того, не складалися протоколи про адміністративне правопорушення.

Пізніше учасники акції протесту на Майдані встановили біля Монументу незалежності ще 5 невеликих туристичних наметів, не закріплюючи їх на плитах. Після цього близько 100 співробітників спецпідрозділу «Беркут» взяли намети в кільце і винесли їх під крики «ганьба».

Крім того, за інформацією активістів Євромайдану, близько 150 силовиків, які чергують біля будівлі Національної музичної академії, час від часу насуваються на натовп мітингувальників. За словами очевидців, під час одного з таких «походів» один з правоохоронців впав на землю, роблячи вигляд, що його побили. Однак люди миттєво розійшлися у боки, викривши симулянта.

Видання «Коментарі» інформує, що на Майдані Незалежності в Києві, де проходить мітинг на підтримку євроінтеграції, міліція проводить обшуки: працівники міліції беруть в кільце кілька людей, що приймають участь у мирному зібранні та обшукують їх. Вочевидь, робиться це безпідставно й незаконно.

У засобах масової інформації повідомляється також, що на деяких автомобільних трасах виставлені посилені пости міліції. Правоохоронці перевіряють автобуси, які прямують до Києва. Зокрема, посилені міліцейські пости на трасі Донецьк – Харків.

Це викликано тим, що у Київ мають приїхати делегації протестувальників з різних регіонів України. Було заявлено, що до столиці приїдуть активісти зі Львова, Донецька та Харкова. Опозиція очікує на недільному Євромайдані близько 30-40 тисяч учасників.

Нагадаємо, що після провальної сесії Верховної Ради України та розпорядження Кабміну про призупинення процесу підготовки до укладення Угоди про асоціацію з ЄС, кияни вийшли на Євромайдан, аби підтримати євроінтеграцію України.

Станом на 22.20 22-го листопада на Майдані Незалежності перебувало близько 2 тисяч мітингувальників.

 Поділитися