MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Не бійтеся». Звернення ініціативної групи «Першого грудня»

01.12.2013   
Учасники громадської ініціативи «Першого грудня» вимагають звільнення і покарання усіх причетних до силового розгону мирного протесту на Майдані Незалежності, насамперед тих, хто віддав наказ застосувати силу проти українських громадян.

Дорогий Український народе,

Дорогі співгромадяни,

Не бійтеся.

Для нас усіх і всієї України зараз це – найважливіші слова.

Уночі в Києві було пролито кров. Дата 30 листопада увійде в історію як злочин проти нашого народу.

Ми найжорсткіше засуджуємо варварський та кривавий розгін мирного зібрання і насильство, вчинене проти людей.

Вимагаємо звільнення і покарання всіх винуватців цього злочину і насамперед тих, хто віддав наказ застосувати силу проти українських громадян. Для таких дій немає жодного виправдання і пробачення.

Не бійтеся – ці слова означають, що сьогодні увесь наш народ має бути, як одна сила, і не остерігатися ані втрати України, ані вияву свого протесту.

Наша надія жити за європейськими цінностями відтепер стала впевненістю. Ніхто не зупинить нашої надії, і європейські майдани в Києві, в усіх містах України і в багатьох столицях світу показали, що Український народ ясно показує волю бути повноправним членом єдиної європейської спільноти.

Це насамперед має усвідомити Президент України, бо Український народ вийшов на розмову з ним віч-на-віч.

У цей час наша найважливіша ціль – підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Велика сила нашого народу сьогодні адресує Президентові головне послання – виконати волю людей і підписати угоду у найкоротші строки. Це – головна вимога народу та історії.

Словами «не бійтеся» ми просимо всіх діяти не емоційно, а практично.

Потрібно припинити порожню суперечку про політиків і громадян і дійти згоди: відкиньмо будь-які амбіції і дрібну користь – ми діємо за одну справу під національним і європейським прапорами.

Ми закликаємо організаторів майданів порозумітися в планах дій, щоб не витрачати енергію людей і зосередити її на найважливішому, аби ніхто не зловживав нашими зібраннями.

Ми звертаємося до всіх українських церков і конфесій підтримати наш народ і дати належний захист волі людей як у духовному, так і буквальному сенсі.

Ми закликаємо підтримати людей і нашу європейську мрію усіх, хто працює у владі, міліціонерів та військових. Не вчиніть смертельного злочину зради свого народу.

Кличемо до єдиної європейської позиції всі верстви української спільноти. Виявляймо разом спільну надію.

Звертаємося й до іноземних дипломатів, які бачать сьогодні дух українців: скажіть своїм столицям і своїм народам, що Україна – це Європа і вона вже назавжди повернулася додому.

Не бійтеся, дорогі брати і сестри.

Ми переможемо.

За нас Правда, за нас Сила і Воля Святая.

Київ, 30 листопада 2013 року

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

 Поділитися