MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Human Rights Watch: В Україні застосовано надлишкову силу проти демонстрантів

05.12.2013   
Георгій Кобзар

Спецпідрозділи міліції застосовували надмірну силу в ході нинішніх масових виступів в Україні, – заявила Human Rights Watch, ґрунтуючись на свідченнях очевидців.

Свідки розповіли про жорсткі дії міліції стосовно людей, що не вдавалися до насильства, у тому числі журналістів і літніх, під час акцій протесту в Києві, – зазначає міжнародна правозахисна організація.

Дослідники задокументували епізод 30 листопада 2013, коли міліцейським спецназом було побито і поранено безліч протестуючих, а також епізод 1 грудня, коли міліцейський спецназ, реагуючи на насильство з боку протестуючих, бив людей, які поводилися мирно, в результаті чого щонайменше кілька людей отримали травми голови.

«Україна переживає період серйозної громадянської нестабільності, – зазначив Рейчел Денбер, замдиректора Human Rights Watch по Європі та Центральній Азії. – Проте незалежно від гостроти ситуації, міліція не має права бити людей, з боку яких не походить ніякої загрози».

Українська влада повинна провести ретельне і неупереджене розслідування випадків застосування сили міліцейськими спецпідрозділами в Києві, виключити в майбутньому застосування міліцією сили проти мирних демонстрантів і притягнути винних до відповідальності, – вважає Human Rights Watch. Влада повинна забезпечити гарантії реалізації права на мирні зібрання , як того вимагають міжнародні зобов’язання України. При цьому й учасники акцій протесту повинні утримуватися від насильницьких дій.

Human Rights Watch нагадує, що поліція повинна застосовувати силу тільки тоді, коли це безумовно необхідно, уживання сили має бути пропорційно загрозі, а можливість нанесення поранень повинна зводитися до мінімуму.

Довідково:

Human Rights Watch, HRW («Нагляд за правами людини») є міжнародною неурядовою, неприбутковою організацією, яка займається захистом прав людини більш ніж у 70 країнах світу, зі штаб-квартирою у Нью-Йорку, США. Організація була заснована у 1978 році під назвою «Гельсінкі вотч», теперішня назва прийнята у 1988 році. HRW не отримує фінансової допомоги від урядових структур, існуючи за рахунок приватних пожертвувань.

 Поділитися