MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Хроніка харківського Майдану

12.12.2013   
Інна Сухорукова
Серед присутніх на мітингу було багато інтелігенції, студентів, викладачів.

11 грудня в Харкові під час мітингу на підтримку Євромайдану зібралося до 1000 осіб.

Виступали активісти  громадського спротиву. вони закликали всіх, хто може, їхати до Києва, щоб збільшити кількість протестуючих на Майдані Незалежності. Всі висловлювали гарячу підтримку тим, хто відстояв Майдан вночі з 10-го на 11-е грудня. Люди плакали і обіймали один одного. Мітинг проходив на одному диханні. Тіх, хто зібрався їхати до Києва, попереджали про необхідність взяти з собою теплі речі.

Люди, які вже повернулися з Майдану, розповіли про дивовижну силу духа, яку проявляють всі, хто стоїть на акції протесту в Києві.

В кінці мітингу священик Української православної церкви Київського патріархату отець Віктор Маринчак відслужив молебню. Серед присутніх на мітингу було багато інтелігенції, студентів, викладачів. Але півторамільйонний Харків мав би підтримати мирні акції протесту більш масово. Особливо це стосується студентів, яких в Харкові тисячі, а до пам’ятника Шевченку приходять кількасот, а може й менше.

Харків дуже загалом відсторонений  від українського життя.

Тому тисяча протестувальників в порівнянні з шістьма тисячами людей, які вийшли у Запоріжжі, це ті, хто живе в Харкові українським життям та внутрішньо може протистояти жорстокому тиску місцевої влади.

 Поділитися